Aluron CMC Warta Zawiercie. Wyprawa po punkty

To my jesteśmy faworytami. Jedziemy do Warszawy po zwycięstwo – zapowiada Patryk Niemiec, środkowy „Jurajskich rycerzy”.


Po meczach z Jastrzębskim Węglem i Grupą Azory ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przed zawiercianami kolejne wyzwanie. Zmierzą się dzisiaj (godz. 20.30) w Warszawie z Projektem. Gospodarze spotkania ostatni prezentują wysoką formę. Na krajowym podwórku łatwo poradzili sobie z Treflem Gdańsk oraz Ślepskiem Malow Suwałki, a w Lidze Mistrzów stoczyli pasjonujący bój w Moskwie z Dynamem. Przegrali 2:3, ale byli o krok od pokonania rosyjskiego potentata.

Gracze z Zawiercia również mają sporo atutów. Ostatnio też prezentują dobrą dyspozycję. W ostatniej kolejce z ZAKSĄ wprawdzie nie zdołali ugrać seta, ale pierwsza partia pokazała jak duży drzemie w nich potencjał. A musieli sobie radzić bez swojego lidera Urosa Kovacevicia, który zmagał się z kontuzją kolana. Serb w Warszawie być może już pojawi się na parkiecie.

W starciu z Projektem sporo będzie zależało od postawy środkowych. Warszawski duet Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski należą do najlepszych w lidze. W poprzednich rozgrywkach ich klubowym kolegą był Patryk Niemiec. Zdecydował się jednak zamienić stolicę na Zawiercie. – Jestem środkowym, więc na przeciwko siebie mam Piotra Nowakowskiego. Będzie bardzo trudno go zatrzymać. Zrobię jednak co w mojej mocy – zapewnia siatkarz.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze