Aluron nie przerwał zwycięskiej serii ONICO

Mecz  ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie lepiej ułożył się dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Podopieczni Stephane Antigi imponowali, przez co udało się wyjść nawet na 8 punktowe prowadzenie, które udało się utrzymać do samego końca.

Podobny przebieg miał drugi set i wiele wskazywało na to, że stołeczny zespół gładko wygra 3:0. W trzecim secie jednak – pomimo początkowego wyraźnego prowadzenia ONICO – zespół z Zawiercia potrafił się zmobilizować, doprowadzając do stanu 25:20.

Czwarta i jak się okazało ostatnia partia była bardzo wyrównana. Wydawało się, że Aluron złapał wiatr w żagle i mecz jeszcze nie jest stracony. W samej końcówce jednak znów popisowo zagrali gospodarze, którzy ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej 3:1.

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23)

ONICO Warszawa: Brizard, Araujo, Vigrass, Wrona, Kwolek, Łukasik, Wojtaszek (libero) oraz Wiese, Vernon-Evans, Kowalczyk.

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Masny, Malinowski, Swodczyk, Gawryszewski, Semeniuk, Waliński, Koga (libero) oraz Bociek, Rejno, Dosanjh, Żuk.