Zobacz
Do góry

Aluron Virtu CMC Zawiercie. Siatkarskie wsparcie

„Jurajscy rycerze” włączają się w pomoc Szpitalowi Powiatowemu w Zawierciu, który został wyznaczony do walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Zawierciański klub rozpoczął akcję #WartoRazem. W ten sposób chce zjednoczyć kibiców i sponsorów wokół pomocy szpitalowi. „Jako klub silnie związany z lokalną społecznością odczuwamy odpowiedzialność za losy szpitala i jego personelu.

Chcemy wykorzystać nasz zasięg, by służyć jako platforma komunikacji dla kibiców i sponsorów, a także rozszerzyć akcję o kolejne firmy i zaangażować w nią jak najwięcej osób. Celem jest dostarczenie niezbędnych produktów dla personelu medycznego w postaci środków trwałych oraz pożywienia, bo #WartoRazemPomagać” – czytamy w komunikacie klubu.

Pomoc już ruszyła. Kibicki siatkarzy z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu, rozpoczęły akcję szycia masek. Klub i firma Aluron dostarczyły gumki do masek oraz płyn do dezynfekcji. Personel szpitala otrzymał też gotowe posiłki od firmy Virtu. Wczoraj do szpitala ruszył też transport wody butelkowanej od Jury Skałki.

Pomaga też klub kibica! „Przedstawiciele Jurajskiej Armii włączyli się w akcję Widzialna ręka – Zawiercie i oferują swoją pomoc w dostarczeniu zakupów, leków itp. osobom, które nie mogą lub nie chcą opuszczać domu” – wymieniają organizatorzy akcji #WartoRazem.

„Nie ograniczamy się jednak tylko do jednego aspektu. Promujemy odpowiedzialne zachowania w czasie pandemii, w tym przede wszystkim kampanię „Zostań w domu”, namawiając do ograniczenia kontaktów z innymi osobami do niezbędnego minimum. Stąd trzy pozostałe części akcji: #WartoRazemSięUczyć, #WartoRazemOdkrywać i #WartoRazemSięBawić.

W ten sposób, angażując w to sponsorów, partnerów, zawodników i sztab szkoleniowy, zamierzamy przedstawiać kibicom za pośrednictwem mediów społecznościowych różne pomysły na spędzenie czasu we własnych czterech ścianach – od aktywności fizycznej, poprzez pozyskiwanie nowej wiedzy na temat klubu, zawodników, dyscypliny, ale też Zawiercia i Jury Krakowsko-Częstochowskiej, aż po różne formy rozrywki i zaangażowania fanów w funkcjonowanie klubu w tym specyficznym okresie.

Komentarze