Andrzej Stękała drugi w Zakopanem!

Ryoyu Kobayashi wygrał sobotni konkurs pucharu świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Było to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Tuż za nim uplasował się, Andrzej Stękała.

Polak oddał skoki na odległość 137 i 133,5 metra i przegram z Kobayashim o zaledwie 0,3 pkt. Jest to pierwsze miejsce na podium, w karierze Stękały. Trzecie miejsce zajął Marius Lindvik.

Dla pozostałych reprezentantów Polski nie był to udany konkurs. Do drugiej serii zdołało zakwalifikować się tylko czterech z jedenastu zawodników. Paweł Wąsek był 32., Jakub Wolny 36., na 38. uplasowali się Klemens Murańka i Maciej Kot, 40. był Tomasz Pilch, 41. Stefan Hula, a Aleksander Zniszczoł uplanował się na 46. miejscu.

Nasi najlepsi skoczkowie nie dopisali sobie wielu punktów do klasyfikacji generalnej. Piotr Żyła uplasował się na 8. pozycji, Dawid Kubacki był 11., Kamil Stoch musiał zadowolić się 20. lokatą.

Drugi konkurs indywidualny w Zakopanem zaplanowano na niedzielę o godzinie 16:00.