Angulo zacznie trafiać?

– W Zabrzu przed dzisiejszym spotkaniem przypominają dla siebie udany rok 2017, chodzi o trzy konfrontacje z Sandecją. Rozegrano je w różnych rozgrywkach, a za każdym razem „Górnicy” byli lepsi. W I lidze wiosną wygrali 2:0, potem w Pucharze Polski w 1/8 zwyciężyli po dogrywce 3:2, żeby na koniec triumfować jeszcze w ekstraklasie 2:1.

– Do 15 kwietnia trawa plebiscyt na wybór ikon Górnika, których podobizny znajdą się w obrębie stadionu. W meczu z Hajdukiem Split, który uczcił 70 rocznice powstania klubu, zawisła płatew z podobizną najlepszego snajpera 14-krotnych mistrzów Polski Ernesta Pohla.

– W ostatnich dniach zawodowy kontrakt z klubem z Nowego Sącza podpisał utalentowany junior Szymon Tokarz. 17-letni bramkarz od lat trenuje w Akademii Sandecja, gdzie jest wyróżniającym się graczem.

– Dzisiejsze spotkanie na Arena Zabrze poprowadzi nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak, który właśnie co znalazł się w ekskluzywnym gronie tych, którzy poprowadzą mecze na mundialu. W tym sezonie nasz eksportowy sędzia prowadził już po dwa razy mecze Górnika i Sandecji.

– Na przełamanie złej passy liczy dzisiaj Igor Angulo. Najlepszy snajper Górnika nie trafił w dziesięciu kolejnych ligowych spotkaniach.

 

Przypuszczalne składy:

GÓRNIK: Loska – Wolniewicz, Wieteska, Bochniewicz, Koj – Kądzior, Matuszek, Żurkowski Liszka – Angulo, Ł. Wolsztyński

SANDECJA: Gliwa – Bartosz, Benga, Szufryn, Mraz – Kasprzak, Trochim, Baran, Brzyski – Kolew, Piszczek