Senstad w podwójnej roli

Od przyszłego sezonu Arne Senstad będzie łączył funkcję selekcjonera naszej kobiecej drużyny narodowej z pracą szkoleniowca norweskiego Larviku HK.


– Bardzo doceniam, że ZPRP zgodził się na zmianę klauzuli w moim kontrakcie, dzięki czemu mogę teraz również trenować drużynę klubową. Jestem wdzięczny, że otrzymałem taką możliwość. Praca w dwóch miejscach wzmocni mnie jako szkoleniowca – podkreślił Arne Senstad, Norweg, który za wyniki biało-czerwonych odpowiada od sierpnia 2019 roku, prowadząc je w 40 meczach.


Czytaj także:


Za jego kadencji Polki odniosły 21 zwycięstw, zanotowały 3 remisy i doznały 16 porażek; bilans bramkowy – 1067:970. Na przełomie listopada i grudnia jego podopieczne wystąpią na mistrzostwach świata (Dania, Norwegia, Szwecja), na które awans wywalczyły po eliminacjach z Kosowem.

Arne Senstad ma za sobą pracę w norweskich klubach, z którymi osiągnął sukcesy. Prowadził Storhamar (2006-13, 2015-19) oraz Oppsal (2013-15) i dwukrotnie (2012, 2019) otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera tamtejszej ekstraklasy.


Na zdjęciu: Arne Senstad będzie łączył pracę z dwoma zespołami.

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.