Artur Skowronek nowym trenerem Stali Mielec

W Stali zaszły duże zmiany na ławce trenerskiej. Po dwóch latach pracy zespół opuścił dotychczasowy szkoleniowiec ekipy z Mielca, Zbigniew Smółka, który w najbliższym sezonie będzie prowadził Arkę Gdynia. 46-latek podpisał roczną umowę z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Jego miejsce na ławce trenerskiej Stali zajmie Artur Skowronek, który od czerwca ubiegłego roku pracował w Wigrach Suwałki. Pod jego wodzą zespół ten w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce na zapleczu ekstraklasy, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Ponieważ Skowronek w kwietniu przedłużył kontrakt z Wigrami do końca sezonu 2018/2019, Wigry otrzymały rekompensatę od Stali za rozwiązanie umowy ze swoim szkoleniowcem.

– Jestem bardzo ambitną osobą, chcę się rozwijać. Klub Stal Mielec to fantastyczne tradycje, ale dzisiaj to też fantastyczni piłkarze i są to bardzo mocno argumenty by myśleć też o moim indywidualnym rozwoju – powiedział po podpisaniu kontraktu były szkoleniowiec Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź czy GKS-u Katowice.

Komentarze