Australian Open. Iga Świątek w kolejnej rundzie!

Iga Świątek w wielkoszlemowym turnieju Australian Open odniosła drugie zwycięstwo. Polka pokonała Włoszkę Camilę Giorgi 6:2, 6:4.


Na korcie John Carn Arena w pierwszym secie widoczna była wyraźna przewaga Igi Świątek. Jednak już od pierwszego gema, który rozpoczęła od serwisu Giorgi, było jasne, że nie będzie to łatwe spotkanie dla Polki. Długie wymiany piłek i pomyłki w returnach Świątek. Ostatecznie gem dla Włoszki.

W następnych Iga Świątek kontrolowała przebieg gry, a Giorgi była mniej dokładna. Set 6:2 dla Świątek.

Drugi set to wyraźnie lepsza gra Camili Giorgi. Tenisistka z Włoch wyraźnie rozkręcała się z każdą chwilą. W szóstym gemie, przy zagraniu Świątek, obie tenisistki popełniały błędy, ale przy stanie 2:3 dla Giorgi, Włoszka stanęła przed wielką szansą na przełamanie. Polka świetnie zagrywała, a forhend rywalki trafiał w aut. Wyrównanie na 3:3. To mógł być przełomowy gem dla Włoszki, ale Świątek dała sobie radę.

W kolejnym gemie Iga doprowadziła do przełamania i na tablicy w drugim secie pojawił się wynik 4:3. Potem, wyraźnie zmotywowana Świątek wygrała swój serwis i przy stanie 5:3 piłkę w kolejnym gemie podawała Giorgi. Niestety, Iga popełniła kilka błędów i gem na sucho dla Włoszki.

Ostatni gem to popis naszej tenisistki. Camila Giorgi chyba straciła wiarę w możliwość odebrania zwycięstwa Polce. Świetne zagrywki, błędy rywalki i gem, set, mecz dla Igi Świątek.

Następną rywalką w 1/16 finału będzie francuska tenisistka urodzona w Belgii, Fiona Ferro.


Fot. PressFocus

Komentarze