Awans zgodnie z planem

Wyjazd do Włocławka zakończył się po myśli piłkarzy Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 2:0.


Środowe starcie miało pozwolić na przełamanie po kilku gorszych występach. Różnica kilku klas dzielącą Piasta i Włocławię była w tym meczu widoczna.

Szkoleniowiec przyjezdnych zdecydował się na kilka zmian w składzie w porównaniu z poprzednimi meczami ligowymi. Jednak od pierwszych minut to oni dyktowali warunki na boisku.

W jednej z akcji precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Tomasz Mokwa. Posłał dokładną piłkę do Nikoli Stojiljkovicia, a ten po strzale głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej części gry Piast dołożył kolejnego gola. Damian Kądzior zdobył bramkę z rzutu karnego. Bramkarz rywali rzucił się w dobrą stronę, ale nie dał rady uchronić swojej drużyny od drugiego gola dla Piasta.

Zespół z Gliwic teraz czeka na kolejny mecz ligowy. Zagra w nim przed swoją publicznością z zawodnikami Cracovii. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18:00.

Włocłavia Włocławek – Piast Gliwice 0:2 (0:1)

0:1 Stojiljković, 12 min
0:2 Kądzior, 53 min (k)

Włocłavia Włocławek: Zapała – Czyżewski (77. Miłek), Feter, Kacperski (77. Pohlid), Korupatwiński, Galanciak (66. Jankowski), Cichowlas, Tabaka (56. Kulak), Behlke (56. Żuławski), Wojtylak, Wypij

Piast Gliwice: Szymański – Mokwa, Huk (C), Munoz, Katranis (74. Mosór) – Pyrka (46. Winciersz), Lipski, Jodłowiec (64. Sokołowski), Ameyaw – Kądzior (80. Steczyk) – Stojiljković (64. Toril)

Komentarze