Zobacz
Do góry

Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam sobie noszenia innej koszulki, niż ta w barwach Piasta – podkreśla Katalończyk.

Wystarczy tylko przypomnieć pierwsze derbowe spotkanie z Górnikiem w tym sezonie czy niedawne starcie z Legią przy Łazienkowskiej. To właśnie jego trafienia dawały gliwiczanom bezcenne zwycięstwa po 1:0.

Teraz z kolegami szykuje się już do niedzielnego spotkania z Lechem. Jak zwykle na trybunach będą jego najbliżsi, żona i dwie córeczki. Będzie też rodzina z Hiszpanii, brat, jego żona i syn. – Mama z kolei dzwoniła z Hiszpanii i płakała, że nie może przyjechać. Z kolei z tatą była taka sytuacja, że miał być, ale akurat teraz podjął pracę. Przez rok nie mógł jej znaleźć, a zaczął akurat teraz. Mówię mu, że akurat teraz musiałeś ją zacząć? Pracuje dwa miesiące i też nie może być – mówi z uśmiechem w swoim stylu Badia.

Bagaż coraz cięższy

Przed spotkaniem decydującym o mistrzostwie sympatycznego zawodnika wspierają inny zawodnicy, jak Javi Herandez czy Marco Paixao.

– Javi mówi, „Gerard, musicie być mistrzem, bo jak nie wy to kto? Zasługujecie na to mistrzostwo”. Musimy jednak grać i wygrać to spotkanie. Lech na pewno podejdzie to tego meczu też skoncentrowany. Są tam profesjonaliści i będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony – mówi Badia.

Co z kontraktem?

Kapitan Piasta walczy o mistrzostwo, ale też o przedłużenie umowy z Piastem. – Mój kontrakt kończy się za miesiąc. Nie wyobrażam sobie noszenia innej koszulki, niż ta w barwach Piasta. Ale musimy być razem i musimy rozmawiać w klubie. Może być tak, że w niedzielę, to będzie mój ostatni mecz w barwach jedenastki z Gliwic, ale na teraz nie jest to najważniejsze. Teraz najważniejsze, to wygrać spotkanie z Lechem. Nie jestem pewny na sto procent, ale myślę i mam nadzieje, że klub przedłuży moją umowę tutaj. Kocham ten klub i myślę, że dyrektor też mnie troszkę kocha – mówi z uśmiechem Badia.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Laviczka, czyli cudotwórca z Czech

  W przeciągu ledwie kilku miesięcy Vitezslav Laviczka sprawił, że Śląsk stał się w naszym kraju liczącą się siłą.

  Michał Zichlarz18 września 2019
 • Jak zmazać ten blamaż?

  Legia może zrównać się dzisiaj punktami z liderem ze Szczecina. Warunek? Musi pokonać Wisłę Płock, która po ostatniej kolejce ma coś...

  Piotr Tubacki18 września 2019
 • Piast Gliwice. Koszmary wróciły w Krakowie

  Tomasz Huk został pozyskany przez Piasta z zadaniem zastąpienia na środku obrony Aleksandara Sedlara. Ale na razie przyciąga... pecha.

  KRIS18 września 2019
 • Kopacz walczy o swoje

  David Kopacz walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce Górnika. W niedzielę z wrocławianami dał dobrą zmianę.

  Michał Zichlarz18 września 2019
 • Ligowiec. Brakuje jakości

  Patrząc na hitowe mecze 8 kolejki ekstraklasy wiele można sobie było obiecywać, ciekawych par przecież nie brakowało.

  Michał Zichlarz17 września 2019
 • Kontrowersja kolejki. Karny czy nie karny? Oto jest pytanie…

  Czymże byłby futbol bez kontrowersji związanych z rzutami karnymi? W 8. kolejce ekstraklasy nie zabrakło sytuacji, które wywołały dyskusje dotyczące tego,...

  Piotr Tubacki17 września 2019
 • Postać kolejki. Alan Czerwiński

  Poprzedni sezon był pechowy dla Alana Czerwińskiego. Szóstego września ubiegłego roku obrońca Zagłębia Lubin w meczu sparingowym z RB Lipsk zerwał...

  Bogdan Nather17 września 2019
 • Wydarzenie kolejki. „Projekt” dobry, tylko wyników brak

  ŁKS to drużyna składająca się w zdecydowanej większości z polskich piłkarzy, bez cudzoziemskiego „szrotu”, z trenerem, pracującym od czerwca 2018 roku.

  Wojciech Filipiak17 września 2019
 • Ślązak bierze Koronę

  - To spełnienie marzeń – mówi Mirosław Smyła, który w wieku 50 lat trafił do ekstraklasy. Z klubem z Kielc związał...

  Maciej Grygierczyk17 września 2019