Baraż o III ligę. Niewielka przewaga

Odra Wodzisław na własnym stadionie pokonała rezerwy Rakowa i jest bliżej awansu do III ligi. Jednym z bohaterów gospodarzy był Marcin Wodecki.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Niko Abuladze uderzeniem sprzed pola karnego otworzył wynik spotkania. Piłka uderzona przez Rosjanina powolnie wtoczyła się do bramki Oskara Kubika. Bramkarz Rakowa zbyt późno zareagował na strzał Abuladze, przez co goście wyszli na prowadzenie. Kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Marcin Wodecki po świetnym podaniu w pole karne w wykonaniu Pawła Zdunka.

Sześć minut później rezerwy Rakowa odpowiedziały bramką Huberta Tylca. Akcję rozpoczął na lewej stronie Radosław Dzierbicki. Dograł piłkę w pole karne do Przemysława Oziębały, który z kolei podał do Tylca. Był to zresztą wyróżniający się przed przerwą zawodnik gości. Tylec miał jeszcze dwie sytuacje do zdobycia bramki, jednak na posterunku był Michał Antkowiak.

Druga połowa była zdecydowanie mniej intensywna. Powodem mógł być upał, jaki panował w Wodzisławiu. Przewagę mieli częstochowianie, którzy częściej meldowali się pod bramką Antkowiaka. Mimo to ani Tylec, ani Oziąbała czy niewidoczny najlepszy strzelec rezerw, Kamil Chiliński, nie potrafili pokonać bramkarza Odry.

Odra Wodzisław Śląski – Raków II Częstochowa 2:1 (2:1)

1:0 – Abuladze, 6 min, 2:0 – Wodecki, 22 min (asysta Zdunek), 2:1 – Tylec, 28 min (asysta Oziębała).

Odra: Antkowiak – Białas (81.Kłosek), Lalko, Wiśniewski, Gać – Zdunek, Wodecki (81.Rosiak), Zieliński (57.Dudziński), Abuladze (80.Woś) – Tabala. Trener Damian NOWAK.

Raków: Kubik – Lenartowski, M. Mizgała, Balboa, Chiliński (88.Jezierski), Tylec (90.Kanior), Dzierbicki, Danilczyk, Budnmicki, Oziębała (84.Głasek), Mizgała. Trener Tomasz KUŹMA

Sędziował Paweł Dziopak (Tychy). Żółte kartki: Budnicki, Danielczyk, Tylec – Abuladze.