Bednorz już w ZAKSIE

Bartosz Bednorz oficjalnie został zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. „28-letni przyjmujący wraca do polskiej ekstraklasy po pięcioletniej przerwie, kiedy to odchodząc z PGE Skry Bełchatów przeniósł się do włoskiej Modeny.


Po dwóch sezonach gry we włoskiej Serie A bronił potem barw Zenitu Kazań, gdzie grał do końca sezonu 2021/22. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie drugim klubem reprezentanta Polski w tym sezonie. Nasz nowy przyjmujący ma już za sobą udany sezon w lidze chińskiej, gdzie z Shanghai Bright 5 stycznia wywalczył wicemistrzostwo kraju” – napisał kędzierzyński klub w oficjalnym komunikacie.

Bednorz dołączył już do drużyny. Debiutanckim meczem w barwach ZAKSY będą prawdopodobnie dzisiejsze derby Opolszczyzny z PSG Stalą Nysa.

– Zawsze stawiam sobie najwyższe cele, w związku z tym oczekiwania też są spore. Zdaję sobie sprawę, że ZAKSA to klub, który każdego roku ma dużo do udowodnienia. W ostatnich latach chłopaki zrobili świetną robotę, zostawiając serce na boisku zapracowali na to, żeby ten klub zyskał jeszcze większy szacunek. Przed nami niełatwe zadanie, ale wierzę że bardzo szybko się zaaklimatyzuję i razem powalczymy o obronę tytułów powiedział Bartosz Bednorz.

Trener ZAKSY Tuomas Sammelvuo zdaje sobie sprawę, że nowy zawodnik będzie potrzebować trochę czasu, aby się zaadaptować do nowych warunków. – Przechodzi do nas z ligi, która nie jest tak mocna, jak PlusLiga – zauważył szkoleniowiec.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus