Beniaminek pokazał mistrzowi jak skutecznie grać!

Legia była bezradna wobec szczelnej defensywy Radomiaka. Przy tym nadziewała się na kontry, przez co straciła aż trzy gole.

Aleksandar Vuković już w swoim drugim meczu po powrocie do Legii mierzył się z rewelacją sezonu Radomiakiem. W pierwszych minutach zespół Dariusza Banasika chciał zaskoczyć stojącego w bramce Artura Boruca strzałem z dystansu. Widać było, że przyjezdni chcą szybko objąć prowadzenie.

W osiągnięciu tego celu przeszkodzili im kibice, którzy środkami pirotechnicznymi zadymili cały stadion, przez co mecz został wstrzymany na kilka minut. Po wznowieniu spotkania tempo meczu spadło. Przeważała Legia, ale Filip Majchrowicz nie miał zbyt dużo pracy.

W końcu pod koniec pierwszej części gry padł dość niespodziewany gol dla Radomiaka. W „16” Legii doszło do sporego zamieszania. Goście dwukrotnie z bliskiej odległości próbowali strzelać, ale na straży czujny był Boruc. Jednak po jednej z jego interwencji futbolówka trafiła w Mateusza Wieteska i wpadła do siatki.

Na drugą połowę Legioniści wyszli więc z jednobramkową stratą. Musieli odmienić swój sposób gry, aby w końcu dotrzeć do bramki Radomiaka i w jakikolwiek sposób zmusić Majchrowicza do interwencji. Jednak to się nie stało. „Wojskowym” świetnie wychodziło utrzymywanie się przy piłce, ale brakowało im pomysłu na to, jak zamienić tę przewagę na sytuacje bramkowe. Radomiak natomiast czaił się na kontry i to w końcu się opłaciło. Po jednej z nich radomianie wywalczyli rzut rożny, który po dobrym rozegraniu zamienili na gola.

Sytuacja z Legii ze złej stała się fatalna, gdy w 86. minucie sędzia Jakubik po analizie VAR podyktował rzut karny po faulu na Filipe Nascimento. Z 11. metrów pewnie uderzył Karol Angielski i ostatecznie zabrał Legii szanse na zakończenie spotkania choćby z punktem.

Legia Warszawa – Radomiak Radom 0:3 (0:1)

0:1 – Wieteska, 45+1 min (samobójcza), 0:2 – Maurides, 64 min (asysta Nascimento), 0:3 – Angielski, 87 min (z karnego).

LEGIA: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Hołownia – Johansson, Josue, Slisz, Mladenović – Kastrati (46. Włodarczyk), Lopes, Muci (73. Ciepiela). Trener Aleksandar VUKOVIĆ. Rezerwowi: Tobiasz, Martins, Charatin, Ribeiro, Nawotka, Skwierczyński, Celhaka.

RADOMIAK: Majchrowicz – Jakubik (45+2. Matos), Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro (86. Karwot), Kaput, Nascimento, Machado (77. Rondon) – Angielski, Maurides (85. Cele). Trener Dariusz BANASIK. Rezerwowi: Szpaderski, Silva, Rhuan, Snopczyński, Sokół.

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Mladenović (88. faul) – Kaput (29. faul), Machado (37. faul), Abramowicz (51. niesportowe zachowanie).