Zobacz
Do góry

Bez marudzenia

Niech ten playoffowy maraton już się skończy – mówią zgodnym głosem w tyskiej ekipie. GKS bliski mistrzostwa Polski…

Dwa miesiące życia domowego hokeistów zostało podporządkowane play offowi. – W domu nie ma żadnego marudzenia, bo myśli się tylko o czekających meczach. Z jednej strony fajnie, że gramy co trzy dni i jest czas na regenerację sił, zaś z drugiej wszystko ciągnie się w nieskończoność i chciałoby się już to skończyć – uśmiecha się tyski napastnik, Jakub Witecki. I nadarza się ku temu wyjątkowa okazja, bo obrońcy tytułu mistrzowskiego prowadzą w serii z Comarch Cracovią 3-2 i do złota mają jeden krok.

Raz na wyjeździe

Michał Kotlorz, kapitan GKS-u, po wstrząśnieniu mózgu wraca do składu i już nie może się doczekać szóstego rozdania między tymi zespołami. – Jeszcze nie miałem okazji świętować tytułu mistrzowskiego na wyjeździe i nie mam nic przeciwko temu – mruży oko tyski obrońca. – Gdy chłopaki cieszyli się z pierwszego mistrzostwa w Oświęcimiu, to byłem w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Teraz jest okazja. Kolejny trudny mecz za nami i wszystko przed nami. Jeżeli zagramy konsekwentnie, to mamy spore szanse. Cieszy mnie zaangażowanie drużyny w każdym meczu.

Blisko, coraz bliżej

– Żadnej „przepałki” i opowieści o świętowaniu – irytuje się Witecki. – Mamy grać to, co zostało zaplanowane i wówczas się zobaczy. W naszym zespole jest niepisana tradycja, że gdy jesteśmy przyciśnięci do muru i grozi nam katastrofa, rozgrywamy najlepsze mecze. Tak było w ćwierćfinale, półfinale i w czwartym meczu w Krakowie. A ten ostatni znów zaczęliśmy marnie, bo goście nie mieli nic do stracenia i szybko nas zdominowali. Jednak potem wróciliśmy do równowagi i w ostatniej tercji przeważaliśmy. Teraz trzeba zagrać równo i odpowiedzialnie od samego początku.

Fruwający „Gościu”

Mateusz Gościński, 22-letni napastnik rodem z Torunia, w ostatnim meczu był niewątpliwie najlepszym zawodnikiem meczu i udokumentował to efektownym golem. – Dopisało mi szczęście, bo całą robotę wykonali Radek Galant oraz Andrej Michnow, a ja tylko posłałem krążek do siatki. Rzeczywiście dobrze się czułem, nogi nosiły i już przed meczem wiedziałem, że będzie to mój dzień. W trudnych momentach pokazaliśmy charakter i mam nadzieję, że będziemy świętowali. Musimy wykorzystywać przewagi, bo play offie gramy w tym elemencie średnio. Mamy pewien komfort psychiczny i obyśmy go nie stracili. Wierzę w powodzenie – mówi skromnie Gościński, bohater potyczki nr 5.

– W tegorocznym play offie każdy z nas ma lepsze i gorsze momenty. Tym razem padło na Mateusza i chwała mu za to, że ciągnął zespół i zdobył kluczową bramkę – uzupełnia Witecki.

Jarosław Rzeszutko ma problemy z pachwiną i w II tercji został zastąpiony przez Patryka Koguta. Jego występ raczej jest wykluczony, a dzisiaj zostanie przeprowadzone badanie USG.

Zepsute urodziny

Kamil Kalinowski w styczniu nie z własnej woli przeniósł się z Tychów do Krakowa, a w czwartek obchodził 27. urodziny. Nie było powodów do radości, bo jego drużyna przegrała 2:4 i znalazła się w trudnej sytuacji.

– Ostatnie dwa mecze były nieudane i trzeba z nich wyciągnąć jak najszybciej wnioski – kręci głową z niezadowolenia „Kalina”. – Doprowadziliśmy do remisu 2:2, ale kolejne błędy sprawiły, że przegraliśmy. Musimy zagrać przed wszystkim agresywnie. Wierzę, że na własnym lodzie wszystko się odwróci i wrócimy do Tychów.

Problemy zdrowotne ma Marek Tvrdoń i jego udział w dzisiejszym meczu również nie jest pewny.

 

Polska Hokej Liga

Finał

Sobota, 13 kwietnia

KRAKÓW, 20.30: Comarch Cracovia – GKS Tychy, stan rywalizacji 2-3.

 

Na zdjęciu: Mateusz Gościński (przy krążku) objeżdżał rywali jak chciał i zdobył kluczową bramkę.

Komentarze

Więcej w hokej

 • Hokej. Valtonen zostaje

  Tomasz Valtonen będzie nadal selekcjonerem polskich hokeistów. Fin uzgodnił z zarządem PZHL warunki kontraktu w kolejnym sezonie – poinformował dyrektor sportowy...

  PAP18 czerwca 2019
 • Calcoen: Wygrana z Polską to warunek podstawowy

  Rozmowa z Pieterem-Janem Calcoenem, belgijskim dziennikarzem Het Laatste Nieuws

  Krzysztof Brommer16 czerwca 2019
 • Przygotowania katowiczan do sezonu idą pełną parą. Będzie nowa jakość?

  Dzisiaj zawodnicy Tauronu GKS-u Katowice rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsza ich część potrwa 7 tygodni.

  sow3 czerwca 2019
 • Bogaci nie chcą biednych

  System rozgrywek o mistrzostwo świata w hokeju do zmiany. Czy stanie się to już w przyszłym roku? I w którym miejscu...

  Włodzimierz Sowiński30 maja 2019
 • Naprzód Janów. Szopiński u steru

  Trudno oczekiwać transferowych szaleństw, ale Naprzód Janów ma mieć solidne podstawy, a dominować ma w nim młodzież.

  sow29 maja 2019
 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Trener, dyrektor i sponsor w Unii

  55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

  sow22 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019