Bez pomysłu

Legia już po 11 minutach grała w osłabieniu po niefrasobliwym – a nawet frajerskim – zachowaniu Michała Pazdana. Jeden z pupili poprzedniego selekcjonera, Adama Nawałki, tocząc pojedynek biegowy zastopował Airama Cabrerę próbującego minąć go z prawej strony i uznał, że już wykonał całą robotę. Tymczasem Hiszpan zmienił tor poruszania się, wbiegł za lewe ramię stołecznego stopera i wymusił faul. Do incydentu doszło na 17. metrze od bramki Radosława Cierzniaka, sędzia Paweł Gil bez wahania podyktował więc rzut wolny i pokazał czerwony kartonik, a VAR potwierdził tę decyzję.

Ricardo Sa Pinto błyskawicznie zareagował na osłabienie zespołu, zdjął z boiska Jose Kante i w miejsce napastnika wprowadził stopera – Mateusza Wieteskę. Była to trafna decyzja, bowiem mimo przewagi gospodarzy to Legia do przerwy miała mecz pod kontrolą. Gospodarze zagrażali legionistom jedynie po stałych fragmentach, a najgroźniejszy strzał oddał Cornel Rapa dopiero w 43 minucie. Uderzył z 17 metrów tuż pod poprzeczkę, ale wywalczył jedynie kornera. Cracovia miała do przerwy olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, 69-31, ale w strzałach, również celnych, a także w rzutach rożnych był remis. Ustawionych defensywnie piłkarzy Pasów nie stać było na koncept na skuteczne zaatakowanie walczącego w dziesiątkę rywala.

Po zmianie stron krakowianie nie sprawiali już wrażenia bardziej zaskoczonych czerwoną kartką Pazdana od mistrzów Polski, ale groźniejsze sytuacje wypracowali goście. W 88 minucie Domagoj Antolić z 5 metrów kopnął wprost w Macieja Gostomskiego. Po kolejnej akcji Cafu trafił w poprzeczkę.

CRACOVIA – LEGIA WARSZAWA 0:0

CRACOVIA: Gostomski – Siplak, Dytiatiev, Helik, Rapa – Dimun (70. Serafin), Gol – Ferraresso, Hernandez, Serderov (62. Strózik) – Cabrera (77. Wdowiak). Trener: Grzegorz KURDZIEL.

LEGIA: Cierzniak – Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek – Szymański (71. Kucharczyk), Cafu, Antolić, Nagy – Carlitos (81 Pasquato), Kante (15. Wieteska). Trener: Ricardo SA PINTO.

Sędziował: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 8123.
Żółte kartki: Dimun (62. faul), Hernandez (64. faul), Rapa (67. faul) – Nagy (21. faul), Stolarski (45. faul), Antolić (78. faul) Czerwona kartka: Pazdan (11. faul)