Bezbarwny mistrz stracił punkty

Lider tabeli nie potrafił przełamać zasieków obronnych ekipy Michała Probierza i musiał zadowolić się tylko jednym punktem.

Mistrzowie Polski byli zdecydowanym faworytem w potyczce z „Pasami”, które na wyjazdowe zwycięstwo czekają od 12 grudnia ubiegłego roku, gdy w Zabrzu rozprawiły się (2:0) z Górnikiem. Trener gości Michał Probierz w porównaniu do poprzedniego meczu z Jagiellonią (1:2) dokonał aż sześciu zmian w podstawowej jedenastce, zostawiając na ławce rezerwowych bramkarza Karola Niemczyckiego oraz Dawida Szymonowicza, Diego Ferraresso, Thiago, Damira Sadikovicia i Rivaldinho.

Legioniści bardzo szybko stracili… trenera Czesława Michniewicza, który w ciągu niespełna dwóch minut naraził się sędziemu i został odesłany na trybuny. Szkoleniowiec na własnej skórze przekonał się, że dyskusje z arbitrem nie opłacają się. Nie licząc sprytnego uderzenia z rzutu wolnego Filipa Mladenovicia (34 min.) wykluczenie 51-letniego szkoleniowca gospodarzy było najciekawszym wydarzeniem w I połowie spotkania. Rozregulowany celownik miał najlepszy snajper legionistów Tomasz Pekhart, który nie potrafił – głównie głową – skierować piłki w światło bramki rywali.

Emocje rozgorzały tak naprawdę w ostatnich 20 minutach meczu na Łazienkowskiej. W 72 minucie po stracie Artura Jędrzejczyka goście przeprowadzili błyskawiczny kontratak i Marcos Alvarez znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem. Bramkarz Legii wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Dwie minuty później szczęście dopisało gościom. Ernest Muci oddał strzał na bramkę Cracovii, futbolówka odbiła się od Ivana Marqueza i wprawdzie zmyliła Lukasza Hroszszo, lecz odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki!

Legia Warszawa – Cracovia 0:0

LEGIA: Boruc – Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk – Wszołek (61. Gwilia), Slisz (61. Skibicki), Martins, Mladenović – Kapustka (68. Muci), Luquinhas (72. Lopes) – Pekhart. Trener Czesław MICHNIEWICZ. Rezerwowi: Miszta, Lewczuk, Hołownia, Jakszibojew, Kostorz.

CRACOVIA: Hroszszo – Rapa, Rodin, Marquez, Rocha – Lusiusz, Dimun – Hanca, van Amersfoort, Fiolić (67. Sadiković) – Alvarez (81. Thiago). Trener Michał PROBIERZ. Rezerwowi: Niemczycki, Rivaldinho, Kapek, Kosecki, Szymonowicz, Ferraresso, Myszor.

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Michniewicz (21. niesportowe zachowanie) – Hanca (6. faul), Dimun (57. faul); czerwona kartka: Michniewicz (22. niesportowe zachowanie).

Na zdjęciu: Brazylijczyk Luquinhas (z lewej) nie miał łatwego życia z obrońcami Cracovii (z prawej Cornel Rapa), którzy nie dali się ani razu zaskoczyć legionistom.