Biało-czerwone na podium!

Polskie hokeistki po zwycięstwie nad Kazachstanem 3:2 w przedostatnim dniu mistrzostwa świata Dywizji 1B w Suwon zapewniły sobie już miejsce na najniższym stopniu podium.


A gdyby w ostatniej potyczce zwyciężyły i to przy odrobinie szczęścia mogą wskoczyć na… Stop! Wstrzymajmy się z prognozami, bo przecież liczy się tu i teraz. A przedostatnim dniu turnieju najważniejszy był komplet punktów z Kazachstanem, który w tej imprezie jest dostarczycielem punktów, choć przegrywa, z reguły, tylko jednym trafieniem (poza Włochami).

Do biało-czerwonych należała inicjatywa, ale to Kazaszki objęły prowadzenie. Klaudia Chrapek, nasza najlepsza specjalistka od uderzeń z niebieskiej linii, wyrównała w niecodziennych okolicznościach. Mocno strzeliła z daleka, a jedna z Kazaszek chciała zatrzymać krążek kijem, który od niego się odbił i przelobował ich bramkarkę. Chrapek również zdobyła strzałem z daleka drugiego gola i wszystko zmierzało szczęśliwego końca. Jednak Aleksandra Gołotwina w zamieszaniu pod bramkowym wyrównała. Wszystko zmierzała do dogrywki, ale dała o sobie znać liderka i kapitanka Karolina Późniewska. Do Suwon pojechała z kontuzją i cierpiała, ale dzielnie wspierała drużynę. Na 38 sek. efektownym dryblingiem i uderzeniem zdobyła zwycięską bramkę. Radość w ekipie biało-czerwonych była szalona, ale trudno się dziwić, wszak miejsce na podium jest wartościowe, ale… turniej jeszcze się nie zakończył!


KAZACHSTAN – POLSKA 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

1:0 – Mołdabaj – Filimonowa – Orazbajewa (6:30), 1:1 – Chrapek – Późniewska – Czarnecka (12:40, w przewadze), 1:2 – Chrapek – Oniszczenko – Późniewska (40:32, w przewadze), 2:2 – Gołotwina – Kozgułowa (54:41), 2:3 – Późniewska – Dziwok (59:22).

Sędziowały: Nikoleta Elarova (Słowacja) – Magali Anex Dit Chenaud (Szwajcaria) i Sang Hee Ma (Korea Płd.). Widzów 200.

POLSKA: Sass; Sfora – Chrapek Wcisło – Gogoc, Kamińska (2) – Korkuz, Kędra; Dziwok – Talanda – Późniewska (2), Łąpieś (2) – Czarnecka – Sikorska, Brzezińska – Oniszczenko (4) – Tomczok, Strzelecka. Trener Zbigniew WRÓBEL.

Kary: Kazachstan – 12 min, Polska – 12 (2 tech.) min

Pozostałe wyniki: Włochy – Słowenia 4:2 (3:1, 1:1, 0:0), Korea Płd. – Wielka Brytania 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

1. Korea Płd. 4 11 13:5

2. Włochy 4 10 10:4

3. Polska 4 9 7:7

4. Wlk. Brytania 4 3 4:7

5. Słowenia 4 3 6:10

6. Kazachstan 4 0 3:9

W niedzielę grają: Wlk. Brytania – Słowenia, Kazachstan – Korea Płd., Polska – Włochy.


Na zdjęciu: Klaudia Chrapek wyspecjalizowała się w uderzeniach z daleka i to przyniosło wymierne efekty w meczu z Kazachstanem.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus.pl