Zobacz
Do góry

Biało-czerwoni czekają na 13 tysięcy

Od 29 do 119 złotych będą kosztować bilety na kwietniowy mecz piłkarzy ręcznych Polska – Niemcy w gliwickiej Arenie. – Wierzę, że kibice dopiszą i będą nas dopingować – mówi trener biało-czerwonych Piotr Przybecki.

Kibiców może być rekordowa liczba na meczu piłki ręcznej w Polsce; przygotowanych będzie 13 200 miejsc. – Czeka nas piekielne trudne zadanie, bo Niemcy to światowa czołówka, ale zagramy u siebie, z własną liczną publicznością, w nowoczesnej hali. Wierzę, że to wykorzystamy – zapowiada selekcjoner reprezentacji Polski.

Mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020 odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 18.00. Wcześniej – o 15.30 – poprzedzi go spotkanie reprezentacji B obu państw.

Bilety – w cenach 29, 59, 99, 119 złotych – do nabycia już od poniedziałku 18 lutego na portalu eventim.pl (do 28 lutego z 10-procentowym rabatem).

Dla podopiecznych Piotra Przybeckiego to nie tylko prestiżowe, ale też bardzo istotne spotkanie, zwłaszcza po październikowej wpadce w Tel Awiwie, gdzie Polacy przegrali (24:25) z Izraelem. To oznacza, że prawdopodobnie bez względu na wynik kwietniowego dwumeczu z Niemcami (trzy dni później rewanż na wyjeździe) o drugim miejscu w grupie 1, a tym samym spokojnym awansie na Euro i tak decydować będzie czerwcowa potyczka z ekipą z Bliskiego Wschodu w naszym kraju.

– Na razie o tym nie myślimy, skupiamy się tylko na tym, by jak najlepiej przygotować się do meczów z Niemcami – przekonuje selekcjoner. – To idealny przeciwnik w tym momencie, świeżo po mistrzostwach świata w swoim kraju, gdzie pechowo przegrał mecz o brązowy medal – dodaje Piotr Przybecki.

 

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Widzew – GKS Katowice 1:1. Hit na remis

  Solidny występ GieKSy w „Sercu Łodzi”. Choć szybko musiała odrabiać straty, nie pozwoliła swoim kibicom zwątpić, że może zostać drużyną nr...

  Maciej Grygierczyk19 października 2019
 • GKS Jastrzębie zdobył bielską twierdzę!

  Po 11 spotkaniach bez porażki z rzędu przed własną publicznością Podbeskidzie znalazło pogromcę.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Bezlitosny Idzik

  Rybniczanie przegrali piąty mecz z rzędu, popełniając w spotkaniu z „Niebieskimi” stare grzechy.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • KPR Ruch Chorzów nie pasuje do elity?

  Piąty mecz i piąta porażka, w tym czwarta we własnej hali - sytuacja „Niebieskich” w zawodowej superlidze staje się coraz trudniejsza.

  tom19 października 2019
 • Podbeskidzie: O cierpliwość chodzi

  „Górale” chcą w najbliższych meczach zebrać jak najwięcej punktów, aby zimą skupić się wyłącznie na spokojnej pracy przed rundą wiosenną.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Damian Tront: Chcemy przerwać serię Podbeskidzia

  - Wszyscy w drużynie zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas w sobotę bardzo trudne zadanie - mówi Damian Tront,...

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Do Grodziska po zwycięstwo

  W krótkiej historii ligowych starć pomiędzy Zagłębiem i Wartą niemal zawsze końcowy rezultat spotkania to 3:0 dla ekipy z Poznania. Dlatego...

  Krzysztof Polaczkiewicz19 października 2019
 • Faworyt jeden, ale…

  W sobotę w Wodzisławiu Śląskim dojdzie do „bratobójczego” pojedynku pomiędzy dwiema Odrami.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Paweł Mandrysz: Na boisku nie będzie kurtuazji

  - Niepokoju w szatni nie ma, chociaż jesteśmy świadomi powagi sytuacji – mówi Paweł Mandrysz, piłkarz trzecioligowego ROW-u 1964 Rybnik.

  Bogdan Nather19 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com