Biało-czerwoni zdemolowali Belgów

Polscy siatkarze dwumeczem z Belgią rozpoczynają niezwykle ważny sezon międzynarodowy, w którym najważniejsze jest występ podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

W pierwszej potyczce biało-czerwoni na parkiecie w Łodzi nie dali żadnych szans niżej notowanym rywalom, wygrywając 3:0 i w dodatkowym secie 25:17.

Trener Vital Heynen w ostatnich wypowiedziach przekonywał, że ma pomysł na skład zespołu w Lidze Narodów w Rimini oraz IO w Tokio. Na spotkania z Belgami kadrę podzielił na dwie części i wczoraj zobaczyliśmy 12. zawodników, w tym kilku potencjalnych olimpijczyków. I trzeba przyznać, że wszyscy pozostawili dobre wrażenie.

Dwaj rozgrywający Marcinowie Komenda i Janusz umiejętnie kierowali grą swoich kolegów. Wykorzystywali możliwości skrzydłowych i dwaj atakujący Łukasz Kaczmarek oraz Dawid Konarski pokazali swoją moc. Z grona przyjmujących świetnie zaprezentował Bartosz Bednorz, który „kąsał” rywali niekonwencjonalną zagrywką, miał dobre przyjęcie i był skuteczny w ataku. Dzielnie mu sekundował Tomasz Fornal i momentami przewaga była miażdżąca. Biało-czerwoni pierwsze dwie odsłony wygrali do 13 i 14 w ciągu 39 minut.

Trener Heynen dokonał zmian i na boisku pojawili się wspomniani Janusz i Konarski oraz dwaj przyjmujący Bartosz Kwolek oraz Artur Szalpuk i środkowy Norbert Huber. Gra nie straciła na jakości i znów osiągnęli kolosalną przewagę. Kluczem do zwycięstwa była zagrywka oraz blok. W tym drugim elemencie nasi siatkarze wygrali 17-1 i to świadczy o kolosalnej przewadze. Trenerzy umówili się, że jeżeli mecz zakończy się w 3. setach wówczas rozegrany zostanie dodatkowy. I tak też było, ale w nim goście momentami nawiązywali wyrównaną grę.

Polska – Belgia 3:0 (25:13, 25:14, 25:14), dodatkowy set 25:17

POLSKA: Komenda, Fornal, Kochanowski, Kaczmarek, Bednorz, Kłos, Popiwczak (libero) oraz Janusz, Kwolek, Huber, Konarski, Szalpuk. Trener Vital HEYNEN.

BELGIA: Van Hoyweghen, Rotty, Van de Velde, Cox, Desmet, D’Heer, Ribbens (libero) oraz Brems, Kindt, Plaskie, Stuer (libero), Reggers. Trener Fernando MUNOZ BENITEZ. Sędziowali: Szymon Pindral i Bartłomiej Adamczyk.

I: 10:4, 15:6, 20:11, 25:13.

II: 10:6, 15:7, 20:9, 25:14.

III: 10:6, 15:9, 20:11, 25:14.

Dodatkowy set: 10:6, 15:13, 20:15, 25:17.