Biorę to na „klatę”

Trener Adam Nawałka nie ukrywa, że ma już wiedzę, na kogo ostatecznie postawi, choć z ujawnieniem nazwisk poczeka jeszcze przez kilka dni. – Od pierwszego dnia mojej pracy z reprezentacją powstał ranking zawodników na każdą pozycję – zdradza selekcjoner biało-czerwonych. – Jest to grupa 75-77 zawodników na poszczególnych pozycjach i wszyscy są szczegółowo monitorowani. Mamy o nich informacje w każdym aspekcie. Każdy nasz tydzień to praca analityczna. Moi asystenci lub ja osobiście byliśmy na meczach klubowych. W trakcie zgrupowania w Arłamowie będziemy musieli pożegnać dziewięciu piłkarzy, ale biorę to na klatę – przyznał Nawałka.

2 czerwca podopieczni Nawałki rozegrają między sobą mecz, który będzie prowadził Szymon Marciniak – arbiter, który znalazł się w gronie sędziów na mundial. Podczas meczu zastosowany zostanie system VAR. – To spotkanie będzie miało decydujący wpływ na to, kto zostanie powołany. W Juracie również rozegraliśmy mecz kontrolny. Jedną połowę z trójką środkowych obrońców, a drugą z dwójką. Bardzo dobry występ zaliczył Łukasz Teodorczyk. Grał 45 minut i strzelił trzy bramki. Dużo to wniosło jeśli chodzi o rywalizację napastników w kontekście wyjazdu na mundial – przyznał selekcjoner.

W tym samym hotelu w Arłamowie, gdzie trwa zgrupowanie, biało-czerwoni przygotowywali się do mistrzostw Europy 2016 we Francji. – Jestem bardzo zadowolony, że po dwóch latach tu wracamy. Wciąż jestem oczarowany tym miejscem. Hotel jest pięknie położony. Mamy także świetne warunki szkoleniowe. Liczę, że to pozwoli nam się świetnie przygotować do mundialu w Rosji. Miejsce treningów ma bardzo duży wpływ. Na tak trudnych zgrupowaniach niezwykle ważna jest regeneracja – podkreślił szkoleniowiec.

Po zakończeniu eliminacji do mundialu testowano grę z trójką obrońców. – Wciąż naszym bazowym ustawieniem jest to z czwórką obrońców, ale w odpowiednich momentach będziemy wprowadzali rozwiązanie z trójką defensorów – przyznał selekcjoner.

Zgrupowanie w Arłamowie to ostatni etap krajowych przygotowań do mundialu w Rosji. Głównie od treningów na tym obozie zależeć będzie postawa biało-czerwonych na mistrzostwach.

 

opr. ZC