Stracona szansa

Siatkarki Grot Budowlani Łódź po raz trzeci pokonały rywalki z BKS Bostik Bielsko Biała i zostały trzecią drużyną w kraju.

Decydujący mecz miał dramatyczny przebieg. BKS po grze na przewagi wygrał pierwszego seta, ale potem do głosu doszły rywalki. Z każdą kolejną partią grały coraz lepiej.

Bielszczanki, będąc na krawędzi, przy stanie 1:2 w setach jeszcze raz poderwały się do walki. Dzielnie walczyły i były o krok od przedłużenia rywalizacji. W czwartej partii najpierw długo goniły wynik, by w końcówce objąć prowadzenie 23:20. Nie wytrzymały jednak presji. Po drugiej stronie siatki ciężar gry na siebie wzięła Monika Fedusio.

Przyjmująca nie pomyliła się i to głównie dzięki niej przyjezdne doprowadziły do remisu, a potem obroniły dwie piłki setowe. Przy decydujących akcjach łodziankom pomogły też miejscowe. Przy stanie 25:25 przy bloku błąd dotknięcia siatki popełniła Julia Nowicka, a po chwili najpierw akcji nie skończyła Paulina Damaske, a następnie Martyna Borowczak została zablokowana.

Mimo porażki w Bielsku-Białej mogą być zadowoleni. Czwarta pozycja drużyny to najlepszy wynik od sezonu 2012/13, gdy zakończyły go również tuż za podium.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (26:24, 22:25, 17:25, 25:27)

BIELSKO-BIAŁA: Nowicka (1), Borowczak (13), Janiuk (15), Szczepańska-Pogoda (22), Damaske (17), Majkowska (9), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Pierzchała (1), Chmielewska, Abramajtys (1), Szymańska. Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

BUDOWLANI: Polak (1), Fedusio (21), Sobolska (8), Durul (10), Kazała (20), Lisiak (7), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Łazowska (2), Skomorowska (libero). Trener Maciej BIERNAT.

Sędziowali: Katarzyna Sokół (Wrocław) i Maciej Maciejewski (Szczecin). Widzów 990.

I: 8:10, 15:14, 20:17, 26:24.

II: 9:10, 14:15, 17:20, 22:25.

III: 5:10, 8:15, 12:20, 17:25.

IV: 8:10, 14:15, 19:20, 25:24, 25:27.

Bohaterka – Monika FEDUSIO.

Na zdjęciu: Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała na medal muszą poczekać do przyszłego sezonu Tauron Ligi.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.