BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Joker Świecie. Awans po nerwach

Zawodniczki z Bielska-Białej zostały ostatnimi ćwierćfinalistkami Pucharu Polski.

By awansować do grona ośmiu najlepszych zespołów musiały się jednak sporo napocić. Joker Świecie wysoko zawiesił poprzeczkę i był bliski wyeliminowania faworyzowanych bielszczanek, które przebudziły się dopiero w trzecim secie, gdy zajrzało im w oczy widmo odpadnięcia z rozgrywek. Ale nawet wtedy nie obyło się bez nerwów. W trzecim secie np. BKS prowadził już 24:18, ale stracił cztery punkty z rzędu. Znakomitą serię rywalek przerwała dopiero Weronika Szlagowska. Z kolei w czwartej odsłonie miejscowe przegrywały już 7:11 i do końca walczyły o odwrócenie losów rywalizacji.

Tie break tak emocjonujący już nie był. Bielszczanki już na początku wywalczyły kilka punktów przewagi (6:2) i do końca kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 10 lutego. BKS zagra w nim z ŁKS Commercecon Łódź.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Joker Świecie 3:2 (20:25, 18;25, 25:22, 25:23, 15:11)

BIELSKO-BIAŁA: Gajewska, Kazała, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Janiuk, Szczygłowska (libero) oraz Drużkowska, Dąbrowska, Wawrzyniak, Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

ŚWIECIE: Wenerska, Skrzypkowska, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Brzoska, Nowak (libero) oraz Marcyniuk, Urban, Muszyńska. Trener Wojciech KURCZYŃSKI.