BKS Bostik Bielsko-Biała. Ofensywnie wzmocnienie

Z bialskim klubem związała się T’ara Ceasar. Amerykańska przyjmująca jest pierwszą zagraniczną zawodniczką w kadrze BKS-u na nowy sezon.


Dla Ceasar nie jest to pierwszy kontakt z europejską siatkówką. W styczniu tego roku dołączyła do Allianz MTV Stuttgart i miała ogromy udział w zdobyciu przez niego mistrzostwa Niemiec. Wystąpiła w 11 spotkaniach, zdobywając 118 punktów; dwukrotnie była wybierana MVP.

– Przy budowaniu zespołu szukaliśmy charakterów, które nie boją się ciężkiej pracy, a zespół stawiają na pierwszym miejscu. Przyglądaliśmy się T’arze i wiemy, że poprzeczkę wiesza sobie wysoko. Chcieliśmy wzmocnić ofensywę i jestem przekonany, że nam się to udało – podkreślił trener Bartłomiej Piekarczyk.

Ceasar ma 23 lata, mierzy 187 cm i urodziła się w Panama City na Florydzie. Siatkówki uczyła się w drużynie Uniwersytetu Georgia. Siedmiokrotnie była wybierana „pierwszoroczniakiem tygodnia”. W 2018 roku została powołana do uczelnianej reprezentacji USA.

Potem była zawodniczką Florida Gators na Uniwersytecie w Gainesville. W tym czasie kilkakrotnie była wybierana ofensywną zawodniczką tygodnia i do drużyny Południowo-Wschodniej Konferencji. Otrzymała też nagrodę od Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów Siatkówki (AVCA).


Fot. floridagators.com