Pierwszy set dawał nadzieje. Bielszczanki jednak nie zagrają w półfinale

Siatkarki z Łodzi w sezonie zasadniczym uplasowały się na 3. miejscu i w ćwierćfinałowej konfrontacji BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź uchodziły za faworytki. Wszystko przebiegło zgodnie ze scenariuszem, bowiem nie tylko siła ognia była po stronie łodzianek, które 2-krotnie wygrały po 3:1. Teraz przed ŁKS-em mecze półfinałowe, ze znacznie trudniejszym rywalem – z Developresem Rzeszów. Natomiast BKS-owi przyjdzie grać o 5. lokatę, ale w porównaniu z poprzednim sezonem i… tak jest postęp.

Tylko w I secie siatkarki z Bielska-Białej były nastawione bojowo i nieźle prezentowały się w każdym elemencie. Natomiast drużyna ŁKS-u była dziwnie apatyczna i nie mogła uzyskać właściwego rytmu gry. W tej sytuacji trudno się dziwić, że bielszczanki objęły prowadzenie 17:11 i pewnie zmierzały do wygrania seta. Jednak rozpoczęły „turbulencje” i w jednym ustawieniu straciły 5 pkt. i łodzianki doprowadziły do remisu 19:19. Jednak końcowe fragmenty znów należały do miejscowej drużyny.

Kolejne odsłony padły łupem siatkarek ŁKS-u, bo wyciągnęły odpowiednie wnioski z przegranej partii. Przede wszystkim zdecydowanie wzmocniły zagrywkę i mocno ją „kąsały” rywalki. Przyjęcie BKS-u straciło na jakości i pojawiły się problemy z atakiem. Marta Wójcik, wielce doświadczona rozgrywająca, umiejętnie korzystała z umiejętności ofensywnych skrzydłowych. Również gra blokiem była pomocna i w II secie punkty były zdobywane seriami. Trener Bartłomiej Piekarczyk dokonywał różnych zmian, ale nie przynosiły one efekty. Kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęły łodzianki i kolejne dwie partie wygrały równie pewnie.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 11:25, 18:25, 21:25)

Stan rywalizacji (do 2. zwycięstw) 0-2 i awans do półfinału ŁKS-u.

BIELSKO-B.: Nowicka (2), Różańska (14), Moskwa (7), Konieczna (7), Mucha (7), Herelova (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Świrad, Kozyra, Krajewska, Wellna, Jagodzińska. Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

ŁÓDŹ: M. Wójcik (7), Bidias (11), A. Wójcik (12), Bociek (4), Alagierska (10), Efimienko-Młotkowska (8), Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk (1), Korabiec (libero). Trener Michal MASEK.

Sędziowali: Tomasz Janik (Warszawa) i Anna Banaś (Garbatka Letnisko). [Widzów] 1100.

I: 10:7, 15:11, 20:19, 25:23.

II: 6:10, 7:15, 9:20, 11:25.

III: 8:10, 10:15, 16:20, 18:25.

IV: 9:10, 10:15, 14:20, 21:25.