BKS Stal Bielsko-Biała. Czeski kierunek

Bielski klub za naszą południową granicą znalazł nową atakującą. Została nią Czeszka, Gabriela Orvosova.


W poprzednim sezonie o sile ataku BKS-u stanowiły Magdalena Kowalczyk oraz Carly DeHoog. Obu w klubie już nie ma. Kowalczyk postanowiła zakończyć karierę, a Amerykanka przeniosła się do ligi francuskiej do RC Cannes. Znalezienie nowej atakującej było więc priorytetem.

Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Do BKS przychodzi Gabriela Orvosova. Młoda Czeszka, choć liczy sobie dopiero 19 lat, ma na swoim koncie już sporo sukcesów. W dotychczasowej karierze grała między innymi w Sokole Sternberk, a ostatnie lata spędziła w drużynie SKUP Ołomuniec.


Czytaj jeszcze: Młodzież z podpisami


W jej barwach wywalczyła dwukrotnie Puchar Czech (2019, 2020) oraz mistrzostwo (2019) i wicemistrzostwo Czech (2018). W ostatnich rozgrywkach SKUP również radził sobie bardzo dobrze. W rundzie zasadniczej zajmował drugie miejsce, ale przez pandemię koronawirusa rozgrywki nie zostały dokończone.

Orvošová ma także na swoim koncie grę w reprezentacji swojego kraju. Z kadrą w 2019 roku wygrała Ligę Europejską. Dodajmy, że Orvosova nie będzie jedyną Czeszką w zespole z Bielska-Białej. Klub przedłużył bowiem umowę z przyjmującą Andreą Kossanyiovą. Nowymi twarzami w drużynie są także Aleksandra Szczygłowska, Magdalena Janiuk (obie Uni Opole), Natalia Gajewska (#VolleyWrocław) oraz wychowanki SMS Szczyrk, Karolina Drużkowska i Weronika Szlagowska.

Fot. volleybox.net