BKS Stal Bielsko-Biała. Długie przygotowania

Szybko, bo już w środę bielszczanki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach zabraknie kilku zawodniczek.


Sezon ligowy w Tauron Lidze rozpocznie się 19 września. W premierowej kolejce BKS zmierzy się z brązowym medalistą ostatnich rozgrywek, ŁKS Commercecon Łódź. Choć do tego czasu jest jeszcze sporo czasu, sztab szkoleniowy bialskiego klubu rozpoczęcie przygotowań wyznaczył na 1 lipca. Skąd taki pośpiech?

– Termin tak szybkiego startu spowodowany jest przede wszystkim pandemią koronawirusa, która uniemożliwiła prawidłowe roztrenowanie pomiędzy sezonami. Sezon zakończył się bardzo szybko, a teraz musimy wejść bardzo spokojnie na obroty, żeby uniknąć niepotrzebnych kontuzji – wyjaśnił Bartłomiej Piekarczyk, trener bialskiego zespołu.

Przygotowania przebiegną standardowo. Nie zabraknie w nich zajęć w siłowni oraz sparingów. – Na początek zaplanowaliśmy serię testów przeprowadzanych przez naszego trenera przygotowania fizycznego Macieja Zająca, plus zajęcia w siłowni. Od 6 lipca wejdziemy już do hali, a pierwsze sparingi zaplanowane mamy na 14-15 sierpnia. Chcemy rozegrać ok. 8-10 spotkań, aby optymalnie przygotować się do sezonu – powiedział Piekarczyk.


Czytaj jeszcze: Czeski kierunek


W pierwszej części przygotowań nie wezmą udziału kadrowiczki. W kadrze BKS jest ich cztery, po dwie Polski, Martyna Świrad i Karolina Drużkowska oraz Czech, Gabriela Orvosova i Andrea Kossanyiova.

Dodajmy, że w nowym sezonie Piekarczykowi w prowadzeniu zespołu nie będą już pomagać Łukasz Sasal oraz statystyk Bartłomiej Łyczakowski, którzy zdecydowali się odejść z BKS. Na razie nie są znani ich następcy.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze