BKS Stal Bielsko-Biała. Pech środkowej

Bielszczanki są już pewne miejsca w play offie, choć nie wiadomo jeszcze z którego miejsca do niego przystąpią – mają szansę na zajęcie piątej pozycji – ale w drugiej części rozgrywek będą sobie musiały radzić bez Dominiki Witowskiej.


Klub ogłosił, że środkowa z powodu urazu w tym sezonie już nie zagra.

Siatkarka kontuzji nabawiła się w styczniu. Od tego czasu ani nie gra, ani nie bierze udziału w treningach. Uraz początkowo nie wyglądał zbyt groźnie, lecz zachowawcze leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów. Potrzebna jest operacja. „ Biorąc jednak pod uwagę czas rehabilitacji po zabiegu i fakt, że sezon zbliża się już do końca, nie ma już szans, by bielska środkowa wróciła na boisko w tym sezonie” – czytamy w komunikacie klubu.

Trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk, ma spory problem, bo do jego dyspozycji są tylko dwie środkowe, Magdalena Janiuk i Martyna Świrad. Klub nie może też przeprowadzić tzw. transferu medycznego.

Witowska nie rozegrała bowiem wymaganej ilości meczów (70-procent meczów w pierwszej szóstce i udział w przynajmniej 50-procentach setów rozegranych przez zespół), by być traktowana jako zawodniczka podstawowa. W Bielsku-Białej liczą, że zarówno Janiuk, jak i Świrad omijać będą problemy zdrowotne.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze