Bo byłaby kwarantanna…

Katarzyna Kiedrzynek opuściła zgrupowanie reprezentacji i nie wystąpi w meczu z Mołdawią.


Klub Kiedrzynek, VfL Wolfsburg, zażądał natychmiastowego powrotu zawodniczki do Niemiec. Taka decyzja jest związana z obowiązkiem przebycia kwarantanny przez zawodniczkę po powrocie z Mołdawii.

Przypomnijmy, że polskie piłkarki zagrają dzisiaj (godz. 14.00) w Kiszyniowie w swoim przedostatnim meczu grupowym eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwone w piątek w Warszawie pokonały Azerbejdżan 3:0, wieczorem tego dnia Hiszpania u siebie wygrała z Czechami 4:0. Te dwa wyniki spowodowały, że zespół trenera Stępińskiego wciąż liczy się w walce o awans. Aby przedłużyć szanse, musi w Kiszyniowie wygrać.

Do kadry dołączyło po meczu z Azerbejdżanem pięć zawodniczek: Dominika Kopińska (Medyk Konin), Alicja Materek (Czarni Sosnowiec), Amelia Bińkowska (Olimpia Szczecin) oraz Paulina Filipczak i Wiktoria Zieniewicz (TME UKS SMS Łódź). Tylko Kopińska grała już w seniorskiej kadrze. Dodatkowe powołania były konieczne w związku z zakażeniami oraz wyjazdem Agaty Tarczyńskiej, której klub, Werder Brema, zgodnie z nowymi przepisami FIFA, nie wyraził zgody na wylot do Mołdawii. Faktem jest, że przed spotkaniem z Azerbejdżanem pięć osób z polskiej ekipy miało pozytywny wynik.

– Granie przy pustych trybunach sprawia, że nie ma żadnej różnicy czy mecz jest u siebie, czy na wyjeździe. Wszędzie jest tak samo, jak podczas treningu – ocenił selekcjoner Miłosz Stępiński. Polki w marcu pokonały Mołdawię w Warszawie 5:0.

– Rywala znamy, to drużyna prezentująca ofensywne ustawienie, wysoko wychodząca na boisku do przeciwnika. Przestrzeni, z której będziemy mogli skorzystać, będzie więcej. Zobaczymy, jak to się przełoży na nasze akcje” – stwierdził szkoleniowiec.

Polki zaczęły eliminacje od bezbramkowego remisu z faworytem grupy, Hiszpanią, potem pokonały Mołdawię i Azerbejdżan po 5:0, a we wrześniu rozegrały dwa mecze z Czeszkami (0:0 na wyjeździe i 0:2 w Bielsku–Białej). Ostatni mecz grupowy zespół trenera Stępińskiego rozegra 1 grudnia w Hiszpanii.

Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ME bezpośrednio. Pozostałe sześć ekip z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do turnieju finałowego. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz – Anglia.


Na zdjęciu: Katarzyna Kiedrzynek jest bardzo cenna dla swojego klubu.

Fot. Adam Starszyński/PressFocus