„Bony” na trzy sezony

Odra wykupiła Sebastiana Boneckiego z Zagłębia Lubin. 23-letni środkowy pomocnik związał się z klubem z Opola aż 3-letnim kontraktem, w którym zawarto jednak ciekawy zapis: „Miedziowi” będą mogli odkupić go w każdym z najbliższych trzech okienek transferowych.

„Bony” rundę wiosenną spędził przy Oleskiej na zasadzie wypożyczenia z Lubina. Choć zdołał rozegrać tylko 10 meczów, strzelił 2 gole i był jednym z największych wygranych tej fatalnej wiosny w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Do Opola trafił po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Tamta jesień (2017) miała okazać się dla niego przełomem w karierze. Miał za sobą udany okres spędzony na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, ale zamiast podbijać ekstraklasę, leczył się, by znów „zejść” do I ligi.

– Sezon w Głogowie dał mi dużo pewności. Strzelałem gole, dobrze się prezentowałem, kilka klubów – również z ekstraklasy – było mną zainteresowanych. Sam byłem ciekaw, jak to będzie, gdy wrócę do Lubina. Niestety, rok temu w jednym z pierwszych letnich sparingów – z Piastem Gliwice – po starciu bark w bark z rywalem przytrafiła mi się kontuzja łąkotki i pobocznych więzadeł. Na początku siedziałem w domu, nie mogłem nic zrobić i w głowie były różne myśli, wręcz pretensje do losu, że stało się to akurat w takim momencie. Potem jednak celem była już tylko przyszłość i jak najszybszy powrót do zdrowia. Nie można żyć tym, co było, a co będzie. Dalej wierzę w to, że mógłbym dać radę w ekstraklasie – mówił 23-latek wiosną na naszych łamach.
Środek pola opolanie mogą więc uznać za skompletowany. Z kadry z poprzedniego sezonu zostali Jakub Habusta, Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki i Sebastian Bonecki, a z Lecha Poznań wypożyczony został reprezentant Polski U-20 Jakub Moder, który już po swoim pierwszym występie w niebiesko-czerwonych barwach (1:0 w sparingu z Puszczą Niepołomice) zebrał bardzo pochlebne recenzje.

W meczu z niepołomiczanami trener Mariusz Rumak testował trzech zawodników z II ligi. Jeden przy Oleskiej nie zostanie, drugi ma być jeszcze poddany dalszym sprawdzianom, a trzeci podpisze kontrakt. W sobotę drużyna zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy – SFC Opava.

Komentarze