Brak biletów na derby

Nie ma już biletów na mecz Polonii Bytom z Ruchem Chorzów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 na stadionie Szombierek, będąc jednym z największych hitów całego sezonu III grupy III ligi.


Z racji pandemicznych obostrzeń, przy Frycza-Modrzewskiego kibicom udostępnionych może zostać jedynie 420 miejsc (250 na zadaszonym sektorze kibicowskim i 170 po przeciwnej stronie na sektorze rodzinnym).

Wejściówki rozeszły się już w poniedziałek i choć pierwszeństwo w zakupie miały te osoby, które dysponowały karnetami na nieodbytą rundę wiosenną poprzedniego sezonu, to część z nich i tak musiała obejść się smakiem. Aż żal, że derby dwóch byłych mistrzów Polski odbyć się muszą przy tak nielicznej publice.


Czytaj jeszcze: Forma idzie w górę

Przed rokiem w Chorzowie stadion wypełnił się 7 tysiącami kibiców. Był pomysł, aby przenieść ten niedzielny mecz na Cichą, ale Polonia musiałaby zagrać w roli gospodarza, a takie rozwiązanie bytomian nie interesowało.

Wszystkim tym, których zabraknie na Szombierkach, pozostanie płatna (15 zł) transmisja w Internecie. Po 7 kolejkach Ruch zajmuje w tabeli 3. miejsce z dorobkiem 13 punktów w 6 meczach, Polonia zgromadziła 10 „oczek” w 4 spotkaniach.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze