Bramkarska karuzela

W przypadku GKS-u ten stan obowiązywać będzie najpewniej do końca sezonu, skoro kontuzji więzadeł doznał Sebastian Nowak. Zastępować będzie go Mateusz Abramowicz, znany na opolskiej ziemi z występów dla II-ligowego MKS-u Kluczbork. W Katowicach świetnie kojarzony jest z kolei Mateusz Kuchta, nominalna „jedynka” Odry. „Kuchcik” przebywa jednak aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej. Między słupki bramki niebiesko-czerwonych wskoczy Tobiasz Weinzettel, który bronił aż do 15. kolejki, ale z końcem października wypadł ze składu. – Jestem spokojny. Mamy dwóch równorzędnych bramkarzy. Nie ma się czym martwić, bo w bramce będzie golkiper prezentujący podobny poziom – przyznaje Mirosław Smyła, trener Odry.

LICZBA

24

MECZE o ligowe punkty z GKS-em Katowice rozegrała Odra. Bilans to 6 zwycięstw opolan, 8 remisów i 10 triumfów katowiczan. Niebiesko-czerwoni na ligowym szlaku częściej mierzyli się jedynie z 15 innymi rywalami.

Przypuszczalne składy

ODRA: Weinzettel, Brusiło, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk – Habusta, Bonecki – Mikinicz, Niziołek, Wodecki – Skrzypczak.

GKS: Abramowicz – Słaby, Kamiński, Klemenz, Mączyński – Poczobut – Mandrysz, Zejdler, Prokić, Błąd – Kędziora.