Bramkarski „obieżyświat” z Jastrzębia

Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, Bartosz Szelong, podpisał roczny kontrakt z bydgoskim Zawiszą.


Przygodę z futbolem Bartosz Szelong rozpoczynał w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Potem na rok – w sezonie 2013/2014 – przeniósł się do Bielska-Białej, gdzie grał w zespole juniorów Podbeskidzia i był w kadrze rezerw tego klubu.

Przez dwa i pół roku był bramkarzem w III-ligowym Pniówku 74 Pawłowice, w którym rozegrał 31 meczów. Siódmego listopada 2015 roku walnie przyczynił się do sensacyjnego zwycięstwa swojej drużyny w wyjazdowym meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył były zawodnik jastrzębian, Kamil Kostecki. Latem 2017 roku został zawodnikiem GKS-u 1962 Jastrzębie, ale rozegrał tylko trzy mecze w II lidze (numerem jeden w bramce był wtedy Grzegorz Drazik). W I lidze nie powąchał murawy, więc zimą 2019 roku przeniósł się do III-ligowej Soły Oświęcim, której trenerem był Łukasz Surma. Dzięki bardzo dobrej grze w rundzie wiosennej, zespół utrzymał się w lidze.

Szelonga cały czas „nosiło” po Polsce. W sezonie 2019/2020 w barwach Avii  Świdnik rozegrał 16 meczów w III lidze, potem przez pół roku występował w KS Kutno (III liga, 11 meczów). Zimą tego roku zakontraktowała go Warta Gorzów Wielkopolski, ale nie rozegrał w niej ani jednego meczu, bo do drużyny dołączył wypożyczony z Ruchu Chorzów Kamil Lech. Gorzowianie wypożyczyli Szelonga do Avii, w której rozegrał  8 meczów w III lidze.

W nadchodzącym sezonie 26-letni obecnie bramkarz będzie zakładał koszulkę beniaminka III ligi (grupa II), Zawiszy Bydgoszcz. Umowa została zawarta na rok.


Na zdjęciu: W GKS-ie 1962 Jastrzębie Bartosz Szelong wiele się nie nagrał.

Fot. Michał Gołda/PressFocus