Zobacz
Do góry

Komentarz „Sportu”. Martwi ta sytuacja

Trener Marcin Brosz nadal nie podpisał nowego kontraktu z Górnikiem. Stara umowa kończy się z ostatnim dniem czerwca.


Szkoleniowiec klubu z Zabrza nie chce się rozwodzić nad detalami, a mówi oględnie, że chodzi o kwestie do wyjaśnienia, które są wewnątrz klubu. Nie chodzi tutaj bynajmniej o niezgodę co do wysokości kontraktu czy spraw stricte finansowe.

To raczej troska śląskiego szkoleniowca o przyszłość Górnika, o to, co będzie nie za miesiąc czy dwa, ale za rok czy w perspektywie kilku lat. To kwestia m.in. rozbudowy infrastruktury, budowy boisk, żeby 14-krotny mistrz Polski nie musiał jeździć na obóz i na sparingi do Wodzisławia Śląskiego, gdzie ma wspaniałe warunki do treningów i trzy boiska do wyłącznej swojej dyspozycji, ale żeby tak samo było też w Zabrzu.

Brosz będzie budował Górnika od nowa?

Przez 3 lata Górnik pod wodzą Brosza, zarobił w Pro Junior System, w klasyfikacji PZPN, która promuje grę młodych i swoich zawodników, 3,1 mln złotych. O milionowym transferze Szymona Żurkowskiego, tyle że w euro nie wspominając. Czy część tych pieniędzy poszła na grupy młodzieżowe, na budowę boisk? Na to pytanie powinni sobie odpowiedzieć decydenci i miasto, które jest właścicielem klubu.

 

Na zdjęciu: Marcin Brosz pracuje normalnie, choć pewnie chciałby wiedzieć jak długo jeszcze.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com