Burza w szklance wody

Okazało się, że szkoleniowiec postanowił wcześniej wrócić do kraju i zająć się grupą siatkarzy, która w Zakopanem przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego. To wywołało prawdziwą burzę. Haynenowi mocno się dostało. Zaskoczenia wyjazdem Belga nie krył też Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Na antenie Polsatu Sport przyznał, że Heynen nie miał zgody federacji na taki ruch. – Pojadę wyjaśnić tę sprawę do Zakopanego. Jestem bardzo zaskoczony tą decyzją, bo Heynen miał zostać w Chicago do końca. Będę to otwarcie mówił i jemu też to powiem prosto w oczy, że niepoważnie potraktował zawodników, którzy tam grają – mówił szef PZPS. – To też nie jest tak, że opuścił miejsce pracy, bo jednak nie pojechał na wakacje. Wiadomo, że dla nas najważniejszym turniejem są kwalifikacje do igrzysk – dodał już łagodniej.

Na odpowiedź przedstawicieli Heynena nie trzeba było długo czekać. „W obliczu dość zaskakujących głosów w przestrzeni medialnej informujemy, że zarówno PZPS jak i zawodnicy wiedzieli o wcześniejszym wyjeździe trenera Heynena z Chicago i wszystko było uzgodnione” – napisali na Twitterze przedstawiciele agencji „Sport Pro”, która reprezentuje interesy Belga. Sam Heynen też odniósł się do zaistniałej sytuacji, zwracając się na Twitterze do kibiców. „Kocham Polskę – najbardziej pasjonujący siatkarski kraj na świecie. To wspaniałe, że wszyscy macie opinie. Ale czy jest możliwe, aby na każdy tweet napisany o mnie napisano dwa na temat zawodników? Oni jak zawsze są prawdziwymi bohaterami tej historii. Dziękuję” – napisał.

Dodajmy, że Heynen początkowo w Chicago miał być tylko na fazie grupowej. Po sensacyjnym awansie biało-czerwonych do czołowej czwórki, i tak przedłużył swój pobyt.

 

Na zdjęciu: Czego się czepiacie? Przecież to wszystko było uzgodnione! – zdaje się mówić Vital Heynen.

***

Pięciu wspaniałych

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski, podjął decyzję, kto z zawodników, którzy wywalczyli trzecie miejsce w Lidze Narodów, dołączy do kadry przygotowującej się w Zakopanem do olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego oraz mistrzostw Europy. Są to: przyjmujący Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek, atakujący Łukasz Kaczmarek i Maciej Muzaj oraz środkowy Karol Kłos.
W Zakopanem przebywa 12 graczy, którzy w ubiegłym roku wywalczyli mistrzostwo świata m.in. Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga czy Mateusz Bieniek oraz Kubańczyk Wilfredo Leon. Ten ostatni czeka na debiut w biało-czerwonych barwach. Oficjalnie będzie mógł w nich zagrać po 24 lipca, po zakończeniu karencji za zmianę barw narodowych.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze