Bytom z tenisową dotacją z MSiT

Dzięki wsparciu najlepszy klub tenisowy w Polsce zmodernizuje kort centralny oraz wybuduje trzy nowe korty w miejscu, w którym przez lata stała – dziś już rozebrana – hala balonowa.

Władze Bytomia dołożą 300 tysięcy złotych. – Całość inwestycji wyceniamy na około milion złotych, w tym także wymianę mocno sfatygowanego już ogrodzenia kortów. Reszty poszukamy sami – stwierdził dyrektor Górnika Dariusz Łukaszewski.

Niektóre prace – jak rozbiórka starej trybuny na korcie centralnym – ruszą już na przełomie października i listopada. Pozostałe – przy budowie kortów – wiosną przyszłego roku. W czerwcu obiekt ma być już gotowy – wtedy na kortach Górnika odbywa się tradycyjny międzynarodowy turniej juniorów pod szyldem światowej federacji ITF.

W lipcu zaś Górnik chce – po raz pierwszy – zorganizować turniej zawodowy dla kobiet i mężczyzn z łączną pulą 50 tysięcy dolarów; w tym roku, po pięciu latach bez profesjonalnej imprezy, w Bytomiu rywalizowały zawodowe tenisistki, a impreza zakończyła się sukcesem 18-latki z Dąbrowy Górniczej, Mai Chwalińskiej. Podobne imprezy to szansa dla młodych polskich tenisistów na awans w rankingu i dobry start do wielkiego tenisa.

7. Memoriał Jacka Widawskiego. Wojtek Marek najlepszy w Bytomiu!

Minister Widera wyliczył, że przez ostatnie 3,5 roku resort przeznaczył 20,5 mln zł na rozwój infrastruktury sportowej w Bytomiu, w tym15 mln na trwającą budowę nowego lodowiska, gdzie m.in. grać będą hokeiści i hokeistki Polonii.

– To kolejny, duży krok do przodu dla poprawy warunków uprawiania sportu dzieci i młodzieży oraz rekreacji. Widać, że do każdej złotówki wydawanej przez samorząd trafiają środki zewnętrzne, co zwiększa nasze możliwości – ocenił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

W 2017 roku 1,5 mln zł otrzymał Górnik na halę z czterema krytymi kortami z profesjonalną nawierzchnią typu hard.

– Bytom to miasto utalentowanych sportowo młodych ludzi, zajmuje pod tym względem 25. miejsce w Polsce, a przez kilka dekad był zaniedbany pod względem infrastruktury sportowej. Dlatego trzeba inwestować szeroko i z głową. Najpierw w sport dzieci i młodzieży, potem tworzyć podwaliny pod sport wyczynowy – zaznaczył Jan Widera.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem