Camara wybrał „Jagę”

Juan Camara w poprzednim sezonie jako zawodnik legnickiej Miedzi rozegrał w LOTTO Ekstraklasie 27 meczów, w których strzelił trzy bramki. Po spadku „Miedzianki” do I ligi 25-letni pomocnik zdecydował się odejść z zespołu trenera Dominika Nowaka i przeniósł się na drugi koniec Polski. W piątek Hiszpan podpisał czteroletni kontrakt z Jagiellonią Białystok. W zespole trenera Ireneusza Mamrota wychowanek Villarrealu będzie grał z numerem ‘10” na plecach.

– Miałem kilka ofert z Polski i Jagiellonia wydawała się być dla mnie najlepszą opcją – powiedział dla oficjalnej strony internetowej klubu z Białegostoku jego nowy nabytek. – Przychodzę do dużego klubu, który często gra w europejskich pucharach. Miałem jeszcze dobrą propozycję z innego kraju, ale zdecydowałem się pozostać w Polsce. Indywidualnie rozegrałem tu całkiem dobry sezon i myślę, że jest to naprawdę solidna liga, dlatego postanowiłem, że w niej pozostanę. Kiedy otrzymałem propozycję z Jagiellonii, skontaktowałem się z Jesusem Imazem. Rozmawialiśmy o mojej sytuacji i o tym, czy powinienem tu przyjść. Sprawił, że łatwiej mi było podjąć decyzję o transferze. Moim celem indywidualnym jest to, aby grać jak najwięcej i jak najbardziej pomagać drużynie moimi bramkami i asystami. Kto wie, być może dzięki temu będziemy jak najwyżej w tabeli i zakończymy sezon z trofeum.

Miedź Legnica. Roman podziękował

Zdegradowana na zaplecze ekstraklasy Miedź dokonała w ubiegłym tygodniu pierwszego transferu. Jej zawodnikiem został 23-letni środkowy pomocnik Maciej Koziara, który pomyślnie testy medyczne, po czym podpisał w Legnicy trzyletni kontrakt. W poprzednim sezonie wychowanek Arki Gdynia występował w II-ligowym Gryfie Wejherowo, dla którego w 29 meczach strzelił 11 goli, do których dołożył 7 asyst.

Drugim nowym nabytkiem „Miedzianki” został 20-letni pomocnik, Jan Ostrowski. Dwukrotny reprezentant Luksemburga (wcześniej występował w juniorskich reprezentacjach Polski) związał się z legniczanami trzyletnią umową. Ostatnio Ostrowski występował w rezerwach szwajcarskiego Grasshopper-Club Zurych. W ubiegły sezonie w IV lidze szwajcarskiej zagrał w 18 meczach.

W tej chwili piłkarze Miedzi przebywają na urlopach. W miejscu pracy stawią się ponownie 17 czerwca. Tego dnia zaplanowano testy medyczne i wydolnościowe. Trenerzy Dominik Nowak i Grzegorz Mokry w okresie przygotowawczym zaplanowali sześć spotkań kontrolnych. Sparingpartnerami I-ligowca będą kolejno Odra Opole (26 czerwca), Piast Gliwice (5 lipca), KGHM ZANAM Polkowice (9 lipca) i Zagłębie Lubin (13 lipca). Do zagospodarowania są jeszcze dwa wolne terminy – 29 czerwca i 20 lipca.

Rozgrywki Fortuna 1 ligi sezonu 2019.2020 wystartują w sobotę, 27 lipca.

 

Na zdjęciu: Juan Camara (z prawej) od następnego sezonu będzie zakładał koszulkę Jagiellonii Białystok.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ