Carina Gubin. „Odstawka” weteranów

Carina Gubin, beniaminek III grupy 3. ligi, pozbyła się czterech zawodników, w tym trzech zaawansowanych wiekowo.

Wyniki Cariny Gubin w rundzie jesiennej nie były oszałamiające, ale na pewno przyzwoite. W tej chwili beniaminek III grupy 3. ligi zajmuje w tabeli 11. miejsce z dorobkiem 21 punktów w 18. meczach i bilansem bramkowym 23:26. Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Kopernickiego prezentował huśtawkę nastrojów: potrafił wygrać u siebie 5:2 z rezerwami Górnika Zabrze, 4:1 z Piastem Żmigród, czy na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica (3:1), ale przegrał też 0:6 ze Ślęzą Wrocław.

Na grę dwóch młodych zawodników Cariny zwrócili uwagę przedstawiciele znacznie wyżej notowanych klubów – 20-letni pomocnik Cyprian Poniedziałek był na testach w Wiśle Płock, natomiast 17-letni prawy pomocnik Mateusz Walczak wpadł w oko Resovii Rzeszów.

W zimowej przerwie z klubu odeszło czterech zawodników, którzy mieli niewielki, by nie powiedzieć – znikomy wkład w wyniki osiągane przez drużynę. Z drużyny trener Grzegorza Kopernickiego odeszli (w kolejności alfabetycznej): Mateusz Hałambiec, Jakub Jasiński, Paweł Niewiadomski i Fabian Tomaszewski. Najbardziej znany z tego grona jest pierwszy z wymienionych, który w latach 2009-2015 zakładał koszulkę Chrobrego Głogów, zaliczając w nim 51 meczów (7 goli) w III lidze, 80 (13 bramek) w drugiej oraz 44 (2 gole) na zapleczu ekstraklasy. Niestety, lata lecą…

Dorobek zawodników, którzy poszli „w odstawkę”, wygląda tak: Hałambiec (36 lat, 7 meczów, 246 minut na boisku), Jasiński (36 lat, 1 mecz, 90 minut), Niewiadomski (32 lata, 8 meczów, 109 minut), Tomaszewski (23 lata, 3 mecze, 56 minut). Zawodnicy ci nie znajdą się jednak na przysłowiowej „zielonej trawce”, bo wszystko wskazuje na to, że znajdą sobie nowych pracodawców. Hałambiec najprawdopodobniej wróci do Tęczy Krosno Odrzańskie, której jest wychowankiem. Ten zespół jest wiceliderem ligi okręgowej. Jasiński przymierzany jest do Stali Jasień (2. miejsce w klasie A), Niewiadomski trafi do Budowlanych Lubsko (liga okręgowa), zaś Tomaszewski zakotwiczy w Odrze Nietków (IV liga).

Od stycznia trener Kopernicki będzie miał wreszcie asystenta, bo w rundzie jesiennej pracował sam. – Przez pół roku nie mogliśmy znaleźć drugiego trenera, teraz problem został wreszcie rozwiązany – cieszy się prezes Cariny, Andrzej Iwanicki. Sternik III-ligowca nie chciał jednak ujawnić personaliów nowego członka sztabu szkoleniowego Cariny.

Przygotowania do rundy wiosennej beniaminek z Gubina rozpocznie 10 stycznia br. Trener Grzegorz Kopernicki w tym okresie zaplanował osiem meczów kontrolnych.