Carina ma nowego trenera… bramkarzy

Beniaminek 3. ligi zatrudnił znanego z występów w ekstraklasie i lidze norweskiej Piotra Leciejewskiego.


Carina Gubin to beniaminek grupy III trzeciej ligi, który po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli 11. miejsce w dorobkiem 21 punktów. W pierwszej rundzie trener Grzegorz Kopernicki pracował sam, więc po zakończeniu zmagań w rundzie jesiennej klub rozpoczął poszukiwania jego asystenta lub drugiego trenera. Mimo upływu kilku tygodni, posada wciąż czeka na kandydata.

– Z tym drugim trenerem mamy pecha – przyznał prezes Cariny Andrzej Iwanicki.

– Mieliśmy go przez dziesięć dni, ale potem się rozmyślił. Mam nadzieję, że do momentu wznowienia rozgrywek ligowych znajdziemy odpowiedniego człowieka i zamkniemy temat.

Trzecioligowcowi udało się natomiast znaleźć trenera bramkarzy. Został nim niespełna 37-letni (urodziny będzie obchodził 23 marca) Piotr Leciejewski. To wychowanek LSPM-u Zielona Góra, który potem był zawodnikiem między innymi Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Górnika Łęczna Korony Kielce, Zagłębia Lubin, przez 10 lat grał w Norwegii w klubach Sogndal l i SK Brann. Karierę zakończył w IV-ligowej drużynie MKP Wołów.

Drużyna z Gubina pozyskała dwóch nowych zawodników – kontrakty z III-ligowcem podpisali niespełna 21-letni bramkarz Szymon Czajor z II-ligowego KKS-u 1925 Kalisz oraz o dwa lata starszy napastnik Przemysław Siudak, który ostatnio grał w rezerwach Chrobrego Głogów. Poza tym trener Grzegorz Kopernicki testuje jeszcze jednego bramkarza oraz środkowego pomocnika, który jest… Japończykiem.

Carina ma już za sobą pierwszy sparing w którym przegrała 4:5 z zespołem Zagłębia Lubin U-18. W najbliższą sobotę, 5 lutego, zespół z Gubina zmierzy się z rezerwami Zagłębia Lubin, które również występują w 3. lidze.


Na zdjęciu: Piotr Leciejewski zawiesił buty na kołku i teraz szkoli bramkarzy Cariny Gubin.
Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus