CCC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec. Jeden zryw to za mało

Koszykarki z Sosnowca wciąż bez wyjazdowej wygranej. W zaległym meczu II kolejki CTL Zagłębie uległo w Polkowicach miejscowemu CCC.

W sobotę Zagłębie nie sprostało „Pszczółką” z Lublina, a emocje w tamtym meczu skończyły się po pierwszej kwarcie. Dziś Polkowicach zespół Adama Kubaszczyka napsuł więcej krwi rywalkom, ale mimo to nie był w stanie wywieźć z Dolnego Śląska zwycięstwa.

Sosnowiczanki tylko raz prowadziły, 4:0 na samym początku meczu. Kilka chwil potem było jeszcze 7:7, ale z każdą kolejną minutą rosła przewaga miejscowych zawodniczek. Po pierwszej kwarcie CCC prowadziło dziesięcioma punktami. Kiedy na początku drugiej rywalki odskoczyły na szesnaście punktów wydawało się, że to już koniec emocji w tym meczu. Seria dziewięciu punktów z rzędu przyjezdnych, z czego sześć po dwóch rzutach za trzy Jessicy January i Moniki Jasnowskiej, sprawiło, że przewaga stopniała do siedmiu punktów, a za moment do sześciu gdy zapunktowała najskuteczniejsza w ekipie Zagłębia Sydney Wallace. CCC opanowało jednak sytuację, zdobyło osiem punktów z rzędu przy zerowym dorobku sosnowiczanek i znów kontrolowało wydarzenia na parkiecie.

Trzecia kwarta zakończyła się remisem, a w czwartej polkowiczanki postawiły kropkę nad „i”

Miejscowe do zwycięstwa poprowadziła Keisha Hampton, która zdobyła 31 punktów przy 72 procentowej skuteczności w rzutach za dwa punkty (13 na 18 celnych). Dla porównania najskuteczniejsza w ekipa z Sosnowca Wallace zdobyła 19 punktów, przy czym skuteczność była na poziomie 30 procent (7 na 23). W Zagłębiu zawiodła zwłaszcza rozgrywająca January, do tej pory czołowa zawodniczka, która tym razem zdobyła zaledwie 9 „oczek”. W ekipie z Sosnowca na pochwały zasłużyła Katarina Vuckovic, która do 16 punktów dorzuciła 12 zbiórek.

CCC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 95:73 (34:24, 22:18, 17:17, 22:14)

CCC: Drop 7, Gajda 17 (9 asyst), Stankovic 13 (10 zb), Ellenberg-Wiley 15, Hampton 31 (4×3) – Grabska, Siemens, Telenga

Trener: Karol Kowalewski

CTL Zagłębie: January 9, Jasnowska 13, Czyżewska 2, Vucković 16 (12 zb), Wallace 19 – Rutkowska 2, Wojtala 3, Stasiuk 11, Zuziak

Trener: Adam Kubaszczyk