Cenna wygrana GieKSy!

Hokeiści z Katowic, wygrywając 4. spotkanie ćwierćfinałowe, wyrównali stan rywalizacji.


Andrej Parfionow, trener GKS-u, uznał, że tym razem zagra na 4 pary obrońców i dokonał drobnych przetasowań w atakach, bowiem zabrakło Tomasa Kubalika. I od pierwszego gwizdka rozgorzała twarda walka, ale nieco więcej z gry mieli gospodarze. Oba zespoły miały kilka okazji do zmiany rezultatu, ale krążek nie wpadł do siatki. Eliezer Szerbatow (5 min), ani też będący tuż przed bramką Daniłł Orechin (19) nie potrafili pokonać Juraja Szimbocha. Goście również niepokoili Clarke’a Saundersa, ale ani Mateusz Michalski (6) ani też Grzegorz Pasiut (16) w dogodnych sytuacjach nie potrafili skierować krążka do bramki. Druga odsłona również zakończyła się bez bramek, ale to nie tylko wynik dobrej postawy bramkarzy, lecz kiepskiej skuteczności. Wyborną sytuację miał Michalski (33), który w osłabieniu był sam na sam, a potem Pasiut tuż przed bramką trafił w parkan golkipera Unii. Również gospodarze mieli okazje, lecz Orechin (34), a później Brule (39) również nie zdołali pokonać Szimbocha.

W końcu Stiepanow podał do Fraszki, a ten dynamicznie wjechał w tercję rywali i posłał krążek między parkanami kanadyjskiego bramkarza. Potem nastąpiła kilkuminutowa przerwa, bo ekipa techniczna nie potrafiła umocować bramki, który ciągle wyskakiwała z umocowań. W 50 min Jesse Rohtla wyskoczył z boksu kar znalazł się sam na sam, ale nie wykorzystał! W końcówce Unia wycofała bramkarza i Stiepanow posłał krążek do pustej bramki. W czwartek kolejne spotkanie w Katowicach.

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Stan rywalizacji 2-2

0:1 – Fraszko – Stiepanow – Pasiut (42:02), 0:2 – Stiepanow – Fraszko (59:50, do pustej)

Sędziowali: Paweł Breske i Patryk Pyrskała – Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytawa.

UNIA: Saunders; Pretnar – Swindlehurst, Luża – Glenn, Bezuszka – Zatko, M. Noworyta – P. Noworyta; Brule – McKenzie – Szerbatow, Koblar – S. Kowalówka (2) – Kalan, Orechin – Da Costa (2) – Garszin, Przygodzki – Krzemień – Trandin. Trener Kevin CONSTANTINE.

GKS: Szimboch; Franssila – Marttinen (4), Kruczek – Wajda, Krawczyk – Liamin, Zieliński – Andersons; Kuronen – Rohtla (4) – Wanat, Stiepanow (2) – Pasiut – Fraszko, Nahunko – Starzyński – Michalski (2), Adamus – Paszek – Mularczyk. Trener Andrej PARFIONOW.

Kary: Unia – 4 min, GKS – 12 min.


Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

Komentarze