Cenna zaliczka Lecha

Piłkarze Lecha Poznań pokonali luksemburskie Dudelange 2:0. Wiele wskazuje zatem na to, że mistrz Polski awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Gospodarze tego spotkania bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 6. minucie Kristoffer Velde otworzył wynik spotkania pięknym uderzeniem zza linii pola karnego.

Na drugiego gola kibice z Poznania czekali do drugiej połowy. W jednej z akcji Mikael Ishak dostał podanie z drugiej linii i bez chwili zastanowienia uderzył pod poprzeczkę. Trzeba jednak przyznać, że sędzia nie wychwycił w tej akcji spalonego.

Na kilka minut przed końcem meczu Antonio Milić został ukarany czerwoną kartką za faul na wybiegającym na czystą pozycję przeciwniku.

Rewanż odbędzie się za tydzień o godzinie 20:30. Z kolei losowanie fazy grupowej zaplanowano na kolejny piątek (26 sierpnia) o 16:00.

Lech Poznań – F91 Dudelange 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kristoffer Velde (6), 2:0 Mikael Ishak (66).

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Pingot, Milić, Rebocho – Skóraś (90. Douglas), Karlstrom (61. Kwekweskiri), Murawski, Velde (67. Citaiszwili) – Amaral (61. Marchwiński) – Ishak (67. Szymczak).

F91 Dudelange: Fox – Gashi (38. Ouassiero), Skenderović, Diouf, Morren, Kirch – Bruno Frere (38. Nelito Cruz), Sinani (72. Agović), Bojić – Hadji (90. Pedro Mendes), Joao Victo (72. Francisco Junior).

Żółte kartki – F91 Dudelange: Jules Diouf, Nelito Dos Santos.
Czerwona kartka – Lech: Antonio Milic (88. za faul).
Sędziował: Manfredas Lukjancukas (Litwa).
Widzów: 9150.