Cenny remis

Mecz zaczął się dla gospodarzy fatalnie. Nieporozumienie Smuga z obrońcami doprowadziło do tego, że piłkę przejął Smolarek i goście już po minucie meczu prowadzili 1:0.

W drugiej połowie bramkarz Ruchu zobaczył czerwoną kartkę, a Niemczyk podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

W 66. minucie piłkarze z Chorzowa strzelili bramkę kontaktową, po tym, jak Lechowicz wykorzystał doskonałe dośrodkowanie.

W ostatnim kwadransie spotkania Lechowicz również popisał się świetnym dośrodkowaniem i Bartolewski doprowadził do remisu.

Gospodarze pokazali charakter, dzięki czemu zdołali wywalczyć punkt w bardzo trudnych okolicznościach.

W następnej kolejce czeka ich wyjazdowy mecz z ROW-em Rybnik.

Ruch Chorzów – Ruch Zdzieszowice 2:2 (0:1)

0:1 Smolarek, 1 min
0:2 Niemczyk , 58 min (k)
1:2 Lechowicz, 66 min
2:2 Bartolewski, 76 min

Ruch Chorzów: Smug – Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Kowalski – Foszmańczyk, J. Nowak (46 Duchowski) – Paszek (79 Winciersz), Podgórski (57 T. Nowak), Bartolewski – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Iwan, Dąbrowski, Rudek, Tsuleiskiri.

Ruch Zdzieszowice: Bodys – Sotor, Kostrzycki, Bachor, D. Nowak – Kiliński (90 Zychowicz), Niemczyk, Damrat, Dębski (83 Grabas)– Kubiak (90 Polak), Smolarek (79 Sypek); trener: Łukasz Ganowicz.
Rezerwowi: Sochacki, Grądowski, Zychowicz, Fiks.