Chodzi na mecze Zagłębia od 63 lat!

Pan Marian Matysek jako pierwszy kupił karnet na nową rundę rozgrywkową, dając do zrozumienia innym kibicom, że nawet w najtrudniejszych chwilach powinno się wspierać Zagłębie.

– Wszystkim nam zrobiło się bardzo miło, kiedy dowiedzieliśmy się, że Pan Marian już 63 lata kibicuje Zagłębiu. Gdzieś nawet przeczytałem, że powinien dostać karnet za darmo, ale okazało się, że to… bardzo świadomy kibic. Cieszy się, że może wspomóc klub, doskonale wie jak to działa, że kluby żyją właśnie z kibiców. Może i powinien w tym względzie być przykładem, szczególnie dla wielu „w krawatach” z przerostem własnej… ważności. Oczywiście nie mogło się obyć bez prezentu od nas. Panu Marianowi życzymy 100 lat kibicowania naszym barwom – podsumował prezes Marcin Jaroszewski.

– Ta koszulka to dla mnie wspaniały prezent. Jak będzie lato i temperatura wysoka to na pewno będę się pojawiał na meczach w tej koszulce. Dziękuję klubowi za pamięć! -wzruszonym głosem mówi 73-letni wierny kibic sosnowieckiego klubu, który jako 10-latek oglądał na al. Mireckiego w 1955 r. historyczny mecz Stali z CWKS-em Warszawa (obecnie Legia). To właśnie wtedy nasza drużyna była najbliżej mistrzostwa Polski. Skończyło się remisem 1:1 i tytułem wicemistrza Polski, ale pan Marian jest przekonany, że tłuste lata sosnowieckiej piłki jeszcze wrócą.