Chojnicki wariant „B”

W możliwość bezpośredniego awansu jeszcze całkowicie nie przestała wierzyć Chojniczanka, która jeszcze tego samego dnia po porażce z GieKSą zwolniła trenera Adama Noconia, zatrudniając w jego miejsce Tomasza Kafarskiego.


– Dziękuję trenerowi Noconiowi za pracę. Zachował się z wielką klasą, choć była to dla niego nieprzyjemna rozmowa. Przyjął naszą decyzję z pełnym zrozumieniem. Nie była ona ani łatwa, ani pochopna, jak odebrała to część kibiców. Rodziła się w naszych głowach już wcześniej. Główny powód to zarządzanie drużyną i zarządzanie zasobami ludzkimi. Z tego byliśmy niezadowoleni. Robiliśmy wszystko, by praca jednego trenera trwała jak najdłużej, ale widzieliśmy, jaka była gra drużyny w ostatnich 3 meczach. Ten z GKS-em przelał czarę – mówi Jarosław Klauzo, prezes Chojniczanki, która chce teraz zgarnąć pełną pulę w spotkaniach z rezerwami Lecha oraz pewnym już awansu liderem z Polkowic. Nawet jeśli nie da jej to cudu w postaci bezpośredniej promocji do I ligi, to przystąpi do barażu jako 3. zespół tabeli, z gwarancją gry u siebie.

– Uważam Chojniczankę za bardzo dobry zespół, fajnie ułożony, mający najlepszą ofensywę w II lidze. Postaramy się w dwóch ostatnich meczach skorzystać z realnej szansy na zajęcie drugiego miejsca, ale przygotowujemy się też na wariant „B”, czyli baraże. Nie będzie zbyt wielu zmian, zmiany filozofii gry, bo to mogłoby bardziej zaszkodzić niż pomóc. Postaram się moją skromną, ale bardzo pozytywną osobą wprowadzić do zespołu trochę świeżego powietrza na finiszu rozgrywek – mówi trener Tomasz Kafarski, który rozmawiał telefonicznie z Adamem Noconiem.– Duża klasa trenera, barszo go szanuję. Poruszył ze swoim następcą wiele tematów, podzielił się przemyśleniami, chciałem go też wesprzeć w trudnej chwili i podkreślić jego zasługi. Powiedziałem trenerowi, że wierzę, iż jego praca zostanie skończona ogromnym sukcesem – dodaje Kafarski, który ma o co grać. Jeśli chojniczanie awansują do I ligi już teraz, jego umowa przedłuży się automatycznie o 2 lata. Jeśli nie – będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022, z opcją prolongaty o rok w razie awansu w kolejnym sezonie.