Chrobry Głogów. Cała naprzód!

Od poniedziałku piłkarze Chrobrego Głogów mogą trenować w pełnym składzie, bez podziału na małe grupy.


Ponad tydzień piłkarze Chrobrego Głogów w małych grupach przygotowywali się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W pierwszej fazie tych przygotowań podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia zostali podzieleni przez sztab szkoleniowy na formacje (obrońcy, pomocnicy, napastnicy itp.) i trenując na własnych obiektach czekali na rozwój dalszych wydarzeń.

Zawodnicy pomarańczowo-czarnych po okresie zajęć indywidualnych stawili się na treningu w komplecie, w tej grupie byli obaj obcokrajowcy – Słowak Oliver Praznovsky i Niemiec Marcel Ziemann, którzy nie opuszczali Głogowa. Przez pierwszy tydzień członkowie ekipy Chrobrego nie korzystali z szatni, ale mieli do dyspozycji… środki dezynfekujące.

– Po okresie półtorej miesiąca było widać, że każdy jest głodny piłki i treningów na boisku – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu trener Chrobrego, Ivan Djurdjević.


Przeczytaj jeszcze: Mateusz Machaj: Psychika mi nie „siadła”


– Zespół został przez nas podzielony na małe grupy, po dwie obrońców i środkowych pomocników, po jednej bramkarzy, skrzydłowych i napastników. To nawet lepiej, że każdego przygotowywaliśmy indywidualnie, bo na to w normalnych warunkach nie ma zbyt dużo czasu. Adaptacja zmierza w kierunku indywidualnym i motorycznym, ponieważ każdy musi wejść na poziom motoryczny, którego przez kilka tygodni nie było. Każdemu zawodnikowi brakowało dużych przestrzeni i pracy z piłką. Każdy z nas po raz pierwszy zetknął się z taką sytuacją. Początkowo można było pobiegać w lasach lub popracować siłowo z wykorzystaniem urządzeń. Później pojawiały się nowe wytyczne i trzeba było trochę improwizować. Mamy zaufanie do zawodników, którzy są świadomi i wykonywali to, czego potrzebowali. Pozostawali w ruchu, aby nie stracić umiejętności siłowej. Ona jest najważniejsza, bo na jej podstawie inne elementy można łatwiej wypracować.

W miniony czwartek piłkarze Chrobrego przeszli testy na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Zostali nim poddani nie tylko zawodnicy i członkowie sztabu trenersko-medycznego, ale również pracowników klubu, którzy współpracują na co dzień z pierwszym zespołem. Wyniki badań przesiewowych okazały się pomyślne i zespół trenera Djurdjevicia od poniedziałku rozpoczął przygotowania do ligi w pełnym składzie. Zgodę na przejście do kolejnego etapu przygotowań przez pomarańczowo-czarnych wyraził Zespół Medyczny PZPN. Zgodnie z aktualizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 maja bieżącego roku, piłkarze Chrobrego mogą trenować całym zespołem. Testy zawodników, trenerów i pracowników klubu pozostających w bezpośrednim kontakcie z zespołem mają jeszcze zostać powtórzone bezpośrednio przed rozgrywkami Fortuna 1 Ligi, które powinny ruszyć 6 czerwca.

Na zdjęciu: Trener Chrobrego Ivan Djurdjević cieszy się, że już nie musi improwizować, organizując piłkarzom treningi.

Fot. Paweł Andrachiewicz/Pressfocus