Zobacz
Do góry

Chrobry Głogów. Czekając na Machaja

Po 20. kolejkach drużyna z Głogowa zajmuje w tabeli I ligi 16. miejsce z identycznym dorobkiem punktowym co Odra Opole (20 „oczek”).

Chrobry ma jednak gorszy bilans bramkowy i dlatego ustępuje miejsca ekipie trenera Dietmara Brehmera. Siak, czy owak pozycja wyjściowa zespołu trenera Ivana Djurdjevicia nie jest do pozazdroszczenia. Wszyscy w klubie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w rundzie jesiennej Chrobrego czeka zażarty bój o utrzymanie w Fortuna 1 lidze.

W zimowym okienku transferowym do drużyny z Głogowa dołączyło tylko dwóch nowych zawodników – to pomocnik Maksymilian Banaszewski z Arki Gdynia i obrońca Kamil Juraszek, który jesienią występował w ŁKS-ie Łódź.

Sztab szkoleniowy I-ligowca z utęsknieniem czeka na powrót na boisko lidera drużyny, Mateusza Machaja, który latem zerwał więzadła krzyżowe i powoli dochodzi do formy.

Przed dwoma tygodniami wychowanek UKS-u SP Głogów przechodził badania. Nie wykazały one niczego niepokojącego, więc w połowie marca niespełna 31-letni pomocnik powinien rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem. Reszta jest w gestii trenera Djurdjevicia i samego zawodnika.

Ostatnim sprawdzianem dla piłkarzy Chrobrego przed wznowieniem rozgrywek były dwa mecze sparingowe z trzecioligowcami. Najpierw ulegli 0:2 Ślęzie Wrocław, a potem pokonali 3:0 Świt Skolwin.

– Były to bardzo dobre sprawdziany, bo sparingów nie organizuje się pod kątem wyniku, tylko po to, by przekonać się, na jakim poziomie znajdują się piłkarze – powiedział trener Ivan Djurdjević.

– Zimą w kadrze nie było wielu zmian. Uważam, że dołączyło do nas dwóch bardzo wartościowych zawodników. Juraszek prezentuje się bardzo dobrze, natomiast Banaszewski miał dłuższą przerwę i siłą rzeczy potrzebuje więcej czasu na dojście do optymalnej formy. Moim zdaniem nasza kadra jest mocna i każdy zawodnik z tej grupy wiosną będzie potrzebny.

W okresie przygotowawczym wszyscy – bez wyjątku – dobrze pracowali. Uważam, że drużyna idzie do przodu, to widać gołym okiem. Teraz chodzi o to, by tę dobrą atmosferę, pracę i współpracę przenieść na dobry wynik na boisku.

Pierwszym przeciwnikiem Chrobrego w rundzie wiosennej będzie Puszcza Niepołomice, z którą zmierzy się na wyjeździe w najbliższą niedzielę, 1 marca, o godzinie 15.00.

Komentarze