Chrobry Głogów – GKS 1962 Jastrzębie. Kluczowa ławka

Drużynę trenera Pawła Ściebury „załatwił” w Głogowie duet rezerwowych – Mikołaj Lebedyński i Mateusz Machaj.


Sytuacja w tabeli drużyny z Jastrzębia Zdroju jest coraz trudniejsza. Podopieczni trenera Pawła Ściebury są jedyną ekipą – obok Sandecji Nowy Sącz – która nie może się jeszcze pochwalić zdobyczą punktową. We wcześniejszych potyczkach w Głogowie jastrzębianie nie potrafili strzelić gola i tym razem ta sztuka nie udała im się. Co gorsza, GKS 1962 nie zdołał zachować czystego konta i odjechał w domowe pielesze z pustymi rękami.

Kluczowe dla losów sobotniego meczu były zmiany dokonane przez trenera Chrobrego, Ivana Djurdjevicia. Najpierw desygnował on do gry – w 57 minucie – Mateusza Machaja, a niespełna 10 minut później posłał w bój Mikołaja Lebedyńskiego. To właśnie po akcji tego duetu padł jedyny gol w tym spotkaniu. W 69 minucie Lebedyński podał futbolówkę Machajowi, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Gospodarze nie zadowolili się jednobramkową zaliczką i nadal atakowali. W 81 minucie Machajowi zabrakło kilku centymetrów, by po raz drugi wpisać się na listę zdobywców bramki. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka.

Chrobry Głogów – GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)

1:0 – M. Machaj, 69 min

CHROBRY: Bieszczad – Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Ratajczak (57. M. Machaj) – Bryła, Cywka, R. Mandrysz, Ziemann, Banaszewski – Kowalczyk (66. Lebedyński). Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

GKS 1962: Drazik – Słodowy, Bondarenko, Szcześniak, Zalewski – Skórecki, Feruga, Zejdler (86. Karmański), Mróz, Ali (71. Jadach) – Rumin.Trener Paweł ŚCIEBURA.

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Praznovsky, Banaszewski, Cywka – Szcześniak, Karmański.


Na zdjęciu: Pomocnik Chrobrego Mateusz Machaj „wykonał wyrok” na zespole GKS-u 1962 Jastrzębie.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus