Chrobry Głogów. „Miki” w klubowej elicie

Piłkarze Chrobrego Głogów wdrapał się już na czwarte miejsce w ligowej tabeli.


Chrobry Głogów to niewygodny przeciwnik dla wielu drużyn rywalizujących w Fortuna 1 Lidze, zwłaszcza na swoim boisku. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia jako gospodarz meczu rozegrali do tej pory 11 spotkań, w których odnieśli aż osiem zwycięstw, dwa spotkania zremisowali i tylko raz zeszli z boiska pokonani. Komplet punktów z Głogowa wywiozła tylko Skra Częstochowa dzięki bramce Piotra Noconia. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na pewien szczegół – w pozostałych 10 meczach u siebie bramkarz Chrobrego Rafał Leszczyński ani razu nie wyciągał piłki z siatki!

Doskonała passa drużyny z Głogowa sprawiła, że wdrapała się w tabeli na czwarte miejsce, ale – powiedzmy sobie szczerze – szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy ma iluzoryczne! Po pierwsze traci do drugiego w tabeli Widzewa 7 punktów, a po drugie – na wyjazdach radzi sobie średnio, bo w 11 potyczkach Chrobry poniósł aż sześć porażek i odniósł tylko dwa zwycięstwa. Z taką samą sytuacją (4 miejsce) mieliśmy do czynienia po 2. kolejce bieżącego sezonu, gdy Chrobry z kompletem punktów ustępował w tabeli tylko gorszą różnicą bramek Widzewowi Łódź, Koronie Kielce i Miedzi Legnica.

W poniedziałek podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia czeka trudny pojedynek w Katowicach z tamtejszym GKS-em. – Czeka nas bardzo trudny mecz, ale chociażby w ostatnim spotkaniu z Odrą Opole pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo silną drużyną – powiedział szkoleniowiec Chrobrego.

Katowicka GieKSa nie wspomina najlepiej ostatniego pojedynku z zespołem z Głogowa. Mianowicie 29 sierpnia ubiegłego roku Chrobry rozgromił w Polkowicach (mecz odbył się bez udziału publiczności) drużynę z Bukowej aż 4:0. Wtedy łupem bramkowym podzielili się: Mikołaj Lebedyński (5), Mateusz Bochnak (34), Marcel Ziemann (81) i Mateusz Machaj (90, z karnego).

Na zakończenie jeszcze jedna ciekawostka. Do grona zawodników, którzy dla Chrobrego rozegrali ponad 100 spotkań, dołączył Mikołaj Lebedyński.

Oprócz „Mikiego” w „Klubie 100” są: Michał Michalec (279 meczów, 20 goli), Michał Ilków Gołąb (249 meczów, 38 goli), Mateusz Machaj (165 spotkań, 49 bramek), Robert Mandrysz (134 mecze i 5 goli). Mikołaj Lebedyński rozegrał 101 spotkań, w których strzelił 24 bramki.


Na zdjęciu: Mikołaj Lebedyński (w środku) pod względem występów w Chrobrym znalazł się w klubowej elicie.

Fot. chrobry-glogow.pl

Komentarze