Chrobry Głogów. Nic na siłę

Już w środę Chrobry Głogów rozegra kolejny mecz sparingowy. Jego przeciwnikiem będą rezerwy Miedzi Legnica.


Od zwycięstwa z Górnikiem Polkowice (2:1) rozpoczęli serię zimowych sparingów piłkarze Chrobrego Głogów. – Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki sparing – przyznał szkoleniowiec pierwszoligowca, Ivan Djurdjević.

– Odczuwa się sztuczne boisko i dwa tygodnie pracy, które są za nami. Chcieliśmy, aby nikt nie miał urazów. W takim okresie to najważniejsze. Przeciwnik pokazał, że nie jest przypadkowo liderem drugiej ligi, więc to był dla nas pożyteczny sprawdzian. Każdy z naszych zawodników łapie rytm, otrzymał podobną dawkę gry i idziemy dalej.

Drużyna trenera Janusza Niedźwiedzia, który w dniu sparingu obchodził 39. urodziny, była bardzo wymagającym sparingpartnerem. Nie bała się grać wysokim pressingiem i dzięki temu miała kilka okazji do zdobycia gola. – Zawsze, gdy przeciwnikiem jest zespół z niższej ligi, jest on bardzo zmotywowany – dodał trener Djurdjević.

– Uczulamy na to naszych piłkarzy, bo zawsze to widać na boisku. Dobrze jednak broniliśmy się, a momenty z okazjami bramkowymi mogliśmy wykorzystać o wiele lepiej, gdybyśmy mieli lepsze przejścia z obrony do ataku. Na to jednak przyjdzie jeszcze czas. Dwie bramki zdobyliśmy dlatego, że przeciwnik rzucił się za bardzo do przodu. Wykorzystaliśmy to i… bardzo dobrze, bo chcieliśmy w tym sparingu popracować nad grą obronną, która jest dla nas bardzo ważna. W ataku mieliśmy kilka groźnych akcji, ale brakuje nam świeżości. Na to również przyjdzie czas.

W sobotniej grze kontrolnej w Chrobrym wystąpiło dwóch testowanych piłkarzy, których nazwisk klub nie ujawnił. – W tej chwili chcemy wzmocnić formację obronną, ale będziemy chcieli pozyskać też innych zawodników – stwierdził Ivan Djurdjević.

– Nie chcemy jednak robić nagłych ruchów. Mamy kadrę, którą wybraliśmy i w nią wierzymy. Jeżeli jednak będzie jakiś ciekawy zawodnik, który może do nas trafić, to z tej okazji skorzystamy. Na ten moment nie szukamy.

Kolejny sparing Chrobry zagra już w najbliższą środę, 27 stycznia o godzinie 11.00. Przeciwnikiem głogowian będą grające w III lidze rezerwy Miedzi Legnica.


Czytaj jeszcze: Dwóch młokosów

Zaplanowana na najbliższą sobotę, 30 stycznia, kolejna gra kontrolna może nie dojść do skutku, bo na razie nie zgłosił się żaden przeciwnik.

Potem w kolejce stoją: Miedź Legnica (5 lutego, godz. 11.00, wyjazd), KKS 1925 Kalisz (10 lutego, godz. 11.00, dom), rezerwy Śląska Wrocław (13 lutego, godz. 11.00, dom), Unia Janikowo (20 lutego, godz. 12.00, dom), Świt Skolwin (20 lutego, godz. 14.00, dom).


Fot. chrobry-glogow.pl

Komentarze