Chrobry Głogów. Nie udaje Greka

Stoper Chrobrego Głogów Mavroudis Bougaidis w meczu ligowym z GKS-em Tychy doznał bardzo poważnej kontuzji.


Prawie 29-letni środkowy obrońca Chrobrego Głogów, Mavroudis Bougaidis, w bieżącym sezonie rozegrał 24 mecze w Fortuna 1 Lidze i wszystkie w podstawowej jedenastce. W dotychczasowych potyczkach na zapleczu ekstraklasy Grek nie strzelił ani jednej bramki dla swojego zespołu, natomiast dwukrotnie podał pomocną dłoń przeciwnikowi, kierując piłkę do własnej bramki. Wychowanek Arisu Saloniki strzelił samobójcze gole w meczach z Widzewem Łódź (0:2) i Apklanem Resovią Rzeszów (0:3).

W ostatnim spotkaniu ligowym z GKS-em Tychy (2:0) Bougaidis z powodu kontuzji przedwcześnie opuścił plac gry – w 36 minucie pojedynku zastąpił go niespełna 19-letni Maksym Iwanowicz. Wykonane po meczu badania wykazały, że grecki stoper ma awulsyjne złamanie kości strzałkowej (złamanie awulsyjne polega na oderwaniu fragmentu kości pod wpływem działania dużych sił ze strony aparatu mięśniowego – przyp. BN). Oznacza to, że w najbliższych tygodniach Bougaidis nie zagra w zespole Chrobrego, być może nawet do końca bieżącego sezonu.

W poniedziałek pomarańczowo-czarni po dniu wolnego wznowili treningi. W tym tygodniu przerwa reprezentacyjna objęła także większość meczów Fortuna 1 Ligi, ale choć nie ma meczów ligowych, zespół trenera Ivana Djurdjevicia i tak rozegra jedno spotkanie. W piątek o godz. 12.00 głogowianie zmierzą się w sparingu ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane we Wrocławiu na stadionie przy ul. Oporowskiej.


Na zdjęciu: Mavroudis Bougaidis wypadł ze składu Chrobrego najprawdopodobniej do końca bieżącego sezonu.
Fot. Łukasz Sobala/PressFocus